Toz Toplama için Fan ve Motor Seçimi.

@lydra Abi verim anlamsız şekilde arttı demişin ya ? Bu artış ne kdar ? Birde sence bu artışın sebebi ne ?

Bence depo hacminin düşmesi. Bu ahşap depo mavi bidondan daha küçük hacme sahip gibi. O yüzden böyle bir yorum yapasım geldi :)

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Eski mavi bidonda kapağına kapattığım plywood, sıkıntılı olduğu işin olabilir, hacim yüzünden olabilir daha bir çok sebebi olabilir, ama şuan ki halinden memnunum.

Ben de de verim artı. Şöyle yaptım. Normalde 70'lik hortumla emiş yapıyordum. CNC' kafasında kullanma olayı iptal olunca, hortuma ek olarak normal süpürge hortumu bağladım. 8 cm uzaktaki talaşı emiyor. Herhalde büyük hortumdan küçük hortuma geçince oluyor diye düşünüyorum.

Buyrunuz amca çözmüş bidonun çökme işini. Bir yaya bakıyormuş. Aslın dikkat ettiyseniz elektrik süpürgesi üzerindede böyle bir renkli yay var. Full olduğuna dair.

O parça yaylı çekvalf büyük su tesisatçılarında pvc tip, pnomatik satıcılarında pirinç tip değişik çaplarda bulabilirsiniz.

Dün şu motoru sipariş ettim. Bugün gelir. Siklonun tepesine sabitleyip kullanacağım. Tabi motorun etrafını da kapatmak için silindirik bir şey bulmam lazım. 220 volt ile tanışıp ölmeyeyim bu yaştan sonra.

Motordaki çift fan ve hava çıkışı hoşuma gitti. Bir de endüstriyel makinelerde kullanılıyormuş. Verim alınabilir diye düşünüyorum.

http://www.supurgemarket.com/ametek-sbdst10302-supurge-motoru-p-13622.html

Bir de bu motorlar sanırım üniversal. Yani hem AC hem de DC geriliminde çalışabiliyor diye biliyorum. Ben direk AC ile mi çalıştırayım sizce? Yoksa şu ucuz potanslı DC çıkış veren kartlardan mı kullansam?

thumb.php?h=223&src=%2Fimages%2Fametek-motor-10302.jpg

Dün şu motoru sipariş ettim. Bugün gelir. Siklonun tepesine sabitleyip kullanacağım. Tabi motorun etrafını da kapatmak için silindirik bir şey bulmam lazım. 220 volt ile tanışıp ölmeyeyim bu yaştan sonra.

Motordaki çift fan ve hava çıkışı hoşuma gitti. Bir de endüstriyel makinelerde kullanılıyormuş. Verim alınabilir diye düşünüyorum.

http://www.supurgemarket.com/ametek-sbdst10302-supurge-motoru-p-13622.html

Bir de bu motorlar sanırım üniversal. Yani hem AC hem de DC geriliminde çalışabiliyor diye biliyorum. Ben direk AC ile mi çalıştırayım sizce? Yoksa şu ucuz potanslı DC çıkış veren kartlardan mı kullansam?

thumb.php?h=223&src=%2Fimages%2Fametek-motor-10302.jpg
Yok abü sen pahalı olandan kullan, akım ölçersin, devrini düşürüp-yükseltirsin. hem kova büzülmez,hemde extra çekvalf almamış olursun. (Kesin ya akım ölçerli kart alacak, yada kim yapar arayacak, en sonunda oturup onuda yapacak :D:D:D:D)

Yahu atla deve değil ki. Şundan kullanacağım. Elinde var zaten.

clip+(2016-10-19+at+11.17.16).jpg

Mesele dimmer da değil zaten. Süpürge motorları en iyi verimi AC geriliminde veriyor yoksa DC geriliminde mi diye soruyorum.

DC 'nin daha iyi olduğunu biyerlerde okumuştum.
(Motor olarak biliyorum, süpürge motoru diye yazmıyordu)

Bende bundan kullanmayı düşünüyorum. Direk bağlanırsa süpürge kovasının hacmi de emişe dahil olur emiş hacmi gücü artar.

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,463
Son üye
ePlan0

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri