Tp4056

DevranÇ

Üye
Merhaba ; elimde bir tp4056 , 3.7 v 180mA batarya ve 400kv voltaj yükseltici var. TP4056 üzerindeki programlama direncini değiştirip çıkış akımını 20mA ayarladım . b+/- pinlerine bataryayı ve out+/- kısımlarına ise voltaj yükselticiyi bağladım . Devreyi bağladığım zaman TP4056 üzerindeki cip ısınmaya başladı ve neredeyse yanma noktasına geldi . Sorun tam olarak ne ve nasıl çözebilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
20mA ile pili çok uzun sürede şarj edersiniz.

Ve şarj olurken direkt çıkıştan voltaj almak yerine girişten byPass diyotu ile alırsanız 4056'ya zarar vermezssibniz

Merhaba ; elimde bir tp4056 , 3.7 v 180mA batarya ve 400kv voltaj yükseltici var. TP4056 üzerindeki programlama direncini değiştirip çıkış akımını 20mA ayarladım . b+/- pinlerine bataryayı ve out+/- kısımlarına ise voltaj yükselticiyi bağladım . Devreyi bağladığım zaman TP4056 üzerindeki cip ısınmaya başladı ve neredeyse yanma noktasına geldi . Sorun tam olarak ne ve nasıl çözebilirim?
50ma ile şarj etsen 4 saatte şarj olur lityum piller akü gibi 10da 1 akım ile şarj olmak zorunda değiller ama yine bir sınır var genelde kapasitenin yarısı gibi kapasitenin kat kat ustuyle şarj olabilen Ler de var

yükünüz aşırı akım çekmişse ondan olabilir. pilin akım kapasitesini artırmayı deneyin. mesela 2500ma.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri