uydu problemi

merhaba arkadaşlar benim problemim uydu cihazı bi sorun yada çözüm bulamadık. uydum bazı kanalları yada frekansları diyim gösteriyor. yaklaşık 50 kanal. çoğu kanalı göstermiyor. çanağı 2 kişi kullanıyoruz lnb lerin yerini değiştirdik. onun oraya takıyoruz cihazı hçi bir problem yok eve indirince gene cekmiyor :) uydu tamircisine götürdük ordada çekiyor. kabloları merkezi sistemden indiriyoruz acaba bunla alakalı olabilirmi . hiçbir kanal çekmese bu kadar prblem olmayacak yardımcı olan olursa cok sevinirim.

merhaba arkadaşlar benim problemim uydu cihazı bi sorun yada çözüm bulamadık. uydum bazı kanalları yada frekansları diyim gösteriyor. yaklaşık 50 kanal. çoğu kanalı göstermiyor. çanağı 2 kişi kullanıyoruz lnb lerin yerini değiştirdik. onun oraya takıyoruz cihazı hçi bir problem yok eve indirince gene cekmiyor :) uydu tamircisine götürdük ordada çekiyor. kabloları merkezi sistemden indiriyoruz acaba bunla alakalı olabilirmi . hiçbir kanal çekmese bu kadar prblem olmayacak yardımcı olan olursa cok sevinirim.

Ölçüm aletin varsa yukarıya çıkıp recevierden gelen kabloyu ölç ve kablo kontrolü yap. LNB çift çıkışlı anladıgım kadarıyla. Kablolarda iletim yönünden zayıflık var gibi geldi.

bi arkadaşım lig tv için benzer bir sorun yaşadı
odalardan birinde lig tv izleyebiliyorken salonda yada mutfakta çekmediğini söylüyordu
servisle görüştü sonrasında araya dönüştürücü denen bi alet takılarak çözmüştü olayı (sinyal zayıf geliyor demişler)

LNB den gelen kaloda F-F konnektör kullanılarak ek varsa bundanda yapabilir.Varsa konektörü,kabloyuda kalite kabloyla değiştirin sorununuz düzelecektir.öğretmen27 arkadaşımızında dediği gibi kabloda zayıf iletim sözkonusu.kablo uçlarınızda oksitte olabilir.az ucundan keserek yeni bağlantıylanda deniyebilirsiniz Ayrıca uydu sinyal yükselticide kullanabilirsiniz 15-20 tl gibi fiyatları var kolay gelsin...

Kesin ve net çözüm arkadaşım kablonda kısa devre var.Konnektörlerin olduğu yerde belki bir iki damarı canlı uca değiyor olabilir,ucları tekrardan temiz şekilde tak.Yıne aynı sorun devam ediyorsa,kablo değişecek.Çözümü bu.

Hayır kablo da kısa devre olamaz. Öyle olsa idi hiçbir kanalı göstermezdi. Sizin sorunununuz şu ikli LNB nin size yayın veren portu arızalı. 'li LNB yi değiştirin. Kanalların düzeldiğini göreceksiniz. Kolay gesin

Forum istatistikleri

Konular
128,483
Kullanıcılar
450,454
Son üye
aliiis

Yeni konular

Geri