V carve desenli saat rölyefi

Allah kolaylık versin, seni gördük daha iyi olduk,
Eyvallah çok teşekür ederim abim.

Sormayın abiler hayata tutunup iş bulmaya çalışıyoruz. Kpss çalışmaları felan derken pcye hiç oturamaz olduk nasılsınız iyidirsiniz inşallah?

Bu ara kafama takılan yeni şeyler var ama zaman bulamıyorum. Elimizden geldigince milli savunma firmalarımız için tasarım yapıp fikir vermek gibi ek şeylere de yönelmek istiyorum. Fnss tasarımları hoşuma gitti. Burada birçok teknik bilgisi olan abilerimiz var gerçekci olacak şeykilde o firmalara tasarımlar yapsak mı forumca. Öneri niteligi taşıyan şeylerden bahsediyorum. Oradaki mühendislerimize fikir verecek çalışmalar olarak.
Fena değil bunlar gibi diyorsun http://www.howeandhowe.com/ askeriyeye tasarım, gerçi ben eskiden beri daha çok çizgi filmlerdeki tasarımları beğeniyorum, G.I.JOE Kobra takımı :).

Cafer parça topluyorum dedin. Bir envanter çıkar da bakalım ne tamam ne eksik.

Cafer parça topluyorum dedin. Bir envanter çıkar da bakalım ne tamam ne eksik.
Latife ettim yav, sadece zaman.
Sen biliyorsun bendeki müştemilatı, makine-ekipman vs.
Kış geliyor sezon hafiflerse, bi başlıkda ben açacağım, hem kendim yapmak hemde başkalarına yaptırmak için.
Resimler, pdf.ler hazırlayacağım. Kafası basmayıp yapamayanlara yada parça temininde zorluk çekenlere de (sanki ben yaptımda :) ) kit halde satış yapayım diyorum.
Mili nerdeydi, somunu kaçlık, yorganı yatağın altınamı-üstünemi koyyum, lazeri kim keser, sigma olsaydı,, nerden buluruz vs vs.

Ama şu olabilir, herkes ne dert yaşadı,kafası karıştı yazabilir, ben ekleyim bikaç tane

1-En büyük dert TORNACI'lar
2-Yataklama nasıl olsun butemi kullansam mı ne acaba?
3-TB 6550/6560 / m542 hangisi sağlıklıdır?
4-4. ekseni Y'ye slave mi koysak? yoksa divizörmü yapsak

Yani esas envanter bu, listeyi uzatmak elimizde.

1-En büyük dert TORNACI'lar
Hepsi bela yav :D
2-Yataklama nasıl olsun butemi kullansam mı ne acaba?
@KAZIMUGUR büteli yap dediydi dinlemediydim. Sen öyle yap.
3-TB 6550/6560 / m542 hangisi sağlıklıdır?
6600 nispeten 6560'a göre iyi diyorlar. Onu da düşün. Aslında M542 gibi tekli sürücüler en mantıklısı ama toplamda pahalıya patlıyor.
4-4. ekseni Y'ye slave mi koysak? yoksa divizörmü yapsak
Sürücüyü 5 eksenli alırsın.

Alüminyum kullanma. Demir profilden yap. Ben bir daha yaparsa alüden uzak dururum.

Tornacıları dövelim
@KAZIMUGUR dediyse doğrudur
Hem ucuz hem m542 olur neden olmasın
4. eksenden kastım Y ekseni çift milli mi olsun

Saat rölyefinden nerelere geldik, cevabını yeni başlığı açtığımızda oradan verirsin inşallah.
Konu sahibine, özür & saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,386
Kullanıcılar
450,272
Son üye
berkay31421

Yeni konular

Geri