wfl 1620 Pompa Sorunu

can4242

Üye
İyi günler.

Forumda yeniyim.

Evimde WFL1620TR/09 bosch maxx çamaşır makinesi var. Makine özellikle durulama işlemine başladığında bir cızırtı sesi geliyor. Devamındaki sıkma işlemine geçemiyor. Durulama işlemi sırasında ve sıkma işlemi sırasında boşaltma işlemi yapamıyor. Makineyi kapatıp açsam da sonuç değişmiyor.

Ancak alttaki pompa kapağını açıp suyu dışarı boşaltırsam yada bu bölümdeki pompa pervanesini elimde bir kaç kez döndürürsem ve kapağı kapatırsam boşlatma işlemi başlıyor ve makine normale dönüyor. 2 yıkama da 1 bu sorun oluşuyor.

konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. (Tamir yada değişim bedeli dahil)

Teşekkürler...

pompa motorunu değiştiriniz.plaset tipi pompalarda bu sıkıntı vardır.hiç düşünmeden değiştiriniz.kesinlikle ascoll dışında başka bir marka almayınız.
large_Image070.jpg

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

Bu bahsettiğiniz pompayı nereden nasıl alabilirim ve fiyatı ne kadardır?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler..

pompa motorunu değiştiriniz.plaset tipi pompalarda bu sıkıntı vardır.hiç düşünmeden değiştiriniz.kesinlikle ascoll dışında başka bir marka almayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 17280

nerede ikamet ediyorsunuz yardımcı olmaya çalışayım .bana pompayı söküp resmini yollarsanız iyi olur.çünkü 2 tipi mevcut.

tamamdır bugün söküp resmini eklerim...teşekkürler...

nerede ikamet ediyorsunuz yardımcı olmaya çalışayım .bana pompayı söküp resmini yollarsanız iyi olur.çünkü 2 tipi mevcut.

Ekteki resimler pompaya ait bahsettiğiniz gibi askoll imiş. Ben Aksaray ilinde ikamet ediyorum. konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin..

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Bosch max pompa olarak alacaksın..

internetten alırsan sarex olanlar 20-25 lira..

malzeme satan yerden direk alırsan bizim burada mesela 12 lira..sizin orada farklı olabiir..

askol olanlar biraz daha fiyatlarıdır..bulamıyabilirsin..

sarex için en fazla 2 yıl ömür biçerim.ben şahsen ascoll harici kullanmıyorum.fiyatı biraz pahalı ama taktığın dandik pompa bozulunca müşterinin karşısında ayink goyink etmekten iyidir.

sarex için en fazla 2 yıl ömür biçerim.ben şahsen ascoll harici kullanmıyorum.fiyatı biraz pahalı ama taktığın dandik pompa bozulunca müşterinin karşısında ayink goyink etmekten iyidir.

usta doğru diyorsun bizde iyi malzeme takmak isteri ama bizim insanımız her zaman malı alırken pahalısını ama iş tamirine geldi mi ucuzu tercih ediyor..

50-60 tl'ye takıyorsun pompayı ona çok diyor..aynı sarex pompayı bosch servisi 120 tl'ye takınca sesi çıkmıyor..:D

bosch servisi 15-20 liralık rezistans için 55 tl aldı. bi zoruma gitti ki anlatamam. % 120 kazık atılır mı? O yüzden kendim pompayı alıp takmaya karar verdim.

inşallah hedefime sorunsuz ulaşırım...

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,328
Son üye
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Geri