wireless bağlantısı hakkında

toryum66

Üye
bende bir tane mini pc üst komşudan wireless bağlantı ile internete bağlanmak istiyorum bağlantı sinyali pencerenin yanına yapışırsam çok zayıf geliyor ve nete bağlanabiliyorum komşunun notebookuyla odanın içinden bile nete bağlanabiliyorum
sorum şu

demekki komşunun notebookunun wirelsii daha kuvvetli ben şimdi masaüstüne pci yuvasına wireless kartı alsam çekme olasılığı nedir veya çekim sinyalini kuveetlenirebilirmiyiz bunu için bi devre yapılabilirmi :confused:

arkadaşım devreden ii anlıyorsan wireless devresi var yok anlamıyorsan o zaman bilgisayırcılara git pc ne wireless taktır faydası olur.

802 11n serisi al, alıcısı güçlü olanlar "n" serisi, wireless anten için....

Arkadaşlar wireless sinyalin çekim gücü kartınızla değil bağlı olan antenle alakalı. Eğer masaüstü pc için wireless kart alırsanız normalde yanında indoor tipi ve genelde 2 db'lık bir anten gelir. Eğer sinyal gücünü arttırmak istersen outdoor tipi kazancı daha yüksek bir anten kullanmalısın. Aşağıda birkaç örnek anten var.
Hepsiburada.com : Netmaster 15 DBI Wireless Anten-omni(outdoor) | Bilgisayar
Otomasyon"https://www.wifianten.com/www/detay.asp?id=103"]https://www.wifianten.com/www/detay.asp?id=103[/URL]

verdiğiniz bilgiler için tşkler en kısa zamanda kartı ve anteni alacağım

anteni biz yapamazmıyız acaip fiyatı uçuk duruyorda :))

Arkadaşlar bende daha önce bir masaüstü PC için wireless adaptör aldım. Satıcının söylediği şu 2 tip wireless adaptörü var N ve G modeli. Eğer modeminiz G tipi ise G modemlere uygun bir wireless adaptörü almalısınız, eğer N tipi ise M modemlere uygun bir wireless adaptörü almalısınız. Modemin N veya G olduğu etiketinde genellikle yazıyor buna dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca 54 Mbs bir modem için 128 Mbs bir adaptör almanızın bir anlamı olmuyor. Modem ile wireless adaptörün hızı aynı olması gerekiyor.

Arkadaşlar bende daha önce bir masaüstü PC için wireless adaptör aldım. Satıcının söylediği şu 2 tip wireless adaptörü var N ve G modeli. Eğer modeminiz G tipi ise G modemlere uygun bir wireless adaptörü almalısınız, eğer N tipi ise M modemlere uygun bir wireless adaptörü almalısınız. Modemin N veya G olduğu etiketinde genellikle yazıyor buna dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca 54 Mbs bir modem için 128 Mbs bir adaptör almanızın bir anlamı olmuyor. Modem ile wireless adaptörün hızı aynı olması gerekiyor.

o zaman sizin dediğinize göre arkadaşın söylediği yanlış mı oluyor

802 11n serisi al, alıcısı güçlü olanlar "n" serisi, wireless anten için....

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri