yetkisiz elektrikçiler

Sn supermaster35 Aslında bütün söylediklerinize katılıyorum taa ki devlet her insanı takip edecek olsa kısmına kadar :)

Diyeceksiniz ki ne var yalnış mı söyledim aslında o da doğru ama şu dükkan sahibi arkadaşlar bi söyleyin bakalım bir yıl verginizi ödemediğinizde ne oluyo devlet sizi nasıl takip ediyo ama anında tepenizde dimii :)

Eeeee niçin vergisini ödemediği zaman dükkan sahibinin tepesinde olan devletimiz o vergi aldığı dükkan sahibini ve dükkanını korumuyo da vergisiz algısız iş yapanlara ezdiriyo ? :D

( ALLAH DEVLETİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İNŞALLAH )

Ama artık bişiylerinde düzelmesi gerekiyor arkadaşlar artık gözümüzü açmamız gerekiyor bazı yanlışların düzelmesi gerekiyor.
Benim görüşüm Tavandan tabana bir düzelme artık olmaz (inşallah yanılırım da olur ama...) bari biz tabandan bişiyleri düzeltebilelim.

Arkadaş diyo ki bi makinanın yanına arızaya gidiyoz usta yolluyo dükkana git filan anahratı al gel gidip alıp geliyon anaa arıza hallolmuş usta mı bu şimdi yaa Alla allaaah

Tekrar yetişmiş eleman arayan firmalara iş yerlerine tekrar söylüyorum ÖNCE YETİŞTİRİN arkadaş Vermeden Almak ALLAH a mahsus

Daha neler neler yazarım ama biliyorum ki burda yazdıklarım burda kalıyo hiç bir şeyi değiştirmiyo ne bir eğitim bakanı girip bunları okuyo nede başka bir bakan yada millet vekilleri...
Anca okuyan arkadaşlarımın kafasını ütülemiş oluyorum.

Kalın sağlıcakla...

''Mali litaratüre yerleşmiş bir deyim vardır. Kazlar...
Maliye taşkilatına göre Kazlar üçe ayrılır; Kümesteki Kazlar, Kümes Dışındaki Kazlar ve Yaban Kazları...

Kümesteki Kazlar malum, yolunmak için hazırlanmış, kaçış yolları kapatılmış, ayakları ve kanatları bağlı olan kazlardır bunlar. Kaz tüyüne ihtiyaç duyulduğunda tek yol bu kazlardan faydalanmaktır.

Kümes Dışındaki Kazlar ise, çeşitli şekillerde kümes dışında kalabilmeyi başarmış uyanık kazlardır. Maliye bunların peşinden koşar, koşar ama bunlar yine bir yolunu bulur ve ellerinden sıvışıverirler. Bunlar bir potansiyel teşkil ederler ancak bu potansiyel hiç bir zaman kinetiğe dönüşemez. Maliye de her yıl bunları nasıl yolabileceğine dair planlar yapar ama ne yazık ki başaramaz ve sonunda da bunlardan yolmayı planladığı ama yolamadığı her tüyü, gider yine kümesin içindeki kazlardan yolar.

Bir de Yaban Kazları vardır ki, bunlar uyanıklıkta sınır tanımazlar. Üzerlerine gidildiğini sezdikleri anda hemen sıcak ülkelere göç ediveren, sadece göç etmekle kalmayıp ani kanat çırpışlarla tozu dumana katıp ortalığı allak bullak eden kazlardır bunlar. Bir yönleriyle karabataklara da benzerler. Kaçtıktan sonra kafalarını nereden çıkaracakları hiç belli olmaz. Bu yüzden maliye de bu kazların üstüne hiç gitmez, onları ürkütmez. Yeni Kaz tüyüne ihtiyaç duyduğu her anda kümesteki kazlarına döner ve üstlerindeki son tüyleri de yolmaya çalışır

Tabi burada bir durum göze çarpıyor ki bu da şudur; Kazları kümese tıkmak yetmiyor. Bunları güzelce besleyeceksin, bakıp büyüteceksin ki onlar da tüy versinler. Sadece yolmayı düşündüğün zaman gün geliyor kazlar tüy veremez oluyor.
Ö.Özbek'ten alıntı''

Arkadaşlar, birçoğumuzun durumunu anlatan bu yazı çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim, umarım beğenirsiniz...

arkadaşlar her iki yönlüde herkes haklı ama diploma şart...daha doğrusu teknik eğitim şart.her ne arızaya gitsem elektirik işini yapanın bi kusurunu görüyorum.herkes işini düzgün yapmalı ve elektriktrik işini ayak altına serecek kadarda ucuza yapmamalı kimse.bende dükkanım yok pyasadayım ama hiçte üç kuruş iş için mesleğimizi amele sıfatına düşürmüyorum.müşterilerim bana yalvararak nerelerden çağırıyo...iş verenlere sözüm......bimaaş olmuş 800 tl koskaca teknisyen olduk anamız ağladı bu işi öğrenene kadar maaşa bak sen.utanıyorum halimizden..

Öncelikle sertifika veya diploma kazanmak zor bir şey değildir. Çıraklık eğitim merkezleri veya Mesleki Açık Öğretim Lisesi yüzyüze eğitim programları aracılığıyla bu mümkün. Aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz.

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ana Sayfası

profesyonel veya amatör olarak çalışan pek çok yetkisiz eleman olduğu bir gerçektir. Ama bence asıl sorun bu işi bilmeden, kolay göründüğü için yapanlardır.(bence yetkin olmayan daha iyi bir tanım olur.) bu konudaki yönetmeliği tam bilmiyorum, ama cezai bir durum doğurur. 95’te çalışmak için başvurduğum taşeron firma yetkilisi diplomamı sorarken, meslek diplomasız eleman çalıştıran firmaların oluşabilecek kazalardan sorumlu olabileceklerini söylemişti. Bu yüzden hemen firmalara yüklenmeyin.

Teknik eğitime gelirsek, burada biz öğretmenlere de taş atılmış. Tek bir örneğe göre bizi değerlendirmeyin. Oruç tutan pek çok arkadaşım görevini aksatmadan yerine getirmektedir.(ben tutmuyorum, ama bu meslek sağlam kafayla bile zorken, oruçlu iken hiç çekilmez.) Teknik eğitim söz konusu olduğunda sadece öğretmen ve öğrenci değil, politikacılar ve üst düzey bürokratlardan velilere kadar iğneyi kendisine batırması gerekiyor.

Öncelikle sertifika veya diploma kazanmak zor bir şey değildir. Çıraklık eğitim merkezleri veya Mesleki Açık Öğretim Lisesi yüzyüze eğitim programları aracılığıyla bu mümkün. Aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz.

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ana Sayfası

profesyonel veya amatör olarak çalışan pek çok yetkisiz eleman olduğu bir gerçektir. Ama bence asıl sorun bu işi bilmeden, kolay göründüğü için yapanlardır.(bence yetkin olmayan daha iyi bir tanım olur.) bu konudaki yönetmeliği tam bilmiyorum, ama cezai bir durum doğurur. 95’te çalışmak için başvurduğum taşeron firma yetkilisi diplomamı sorarken, meslek diplomasız eleman çalıştıran firmaların oluşabilecek kazalardan sorumlu olabileceklerini söylemişti. Bu yüzden hemen firmalara yüklenmeyin.

Teknik eğitime gelirsek, burada biz öğretmenlere de taş atılmış. Tek bir örneğe göre bizi değerlendirmeyin. Oruç tutan pek çok arkadaşım görevini aksatmadan yerine getirmektedir.(ben tutmuyorum, ama bu meslek sağlam kafayla bile zorken, oruçlu iken hiç çekilmez.) Teknik eğitim söz konusu olduğunda sadece öğretmen ve öğrenci değil, politikacılar ve üst düzey bürokratlardan velilere kadar iğneyi kendisine batırması gerekiyor.

Sn dergul hocam firma yetkilisi diplomanızı sorarken size o şekilde bir cevap vermiş olabilir ve haklıdırda ;) buna sonuna kadar katılıyorum...

Firmalara yüklenmeyin demişsinizya firmalara aslında az bile yükleniyoruz çünki firmalar isteseler eleman yetiştirmek üzere bütün gerekli olan yönergeleri kanuni gerekli olan bütün her şeyi çözüp eleman yetiştirebiliyorlar yani işlerine gelse ellerinden bişiy kurtulmuyor buna emin olun hocam.....

Ben yıllardır çeşitli firmalar ile içli dışlı çalıştım diplomasız yetkisiz yada diplomalı yetkili fark etmedi hiç.

Bir firmada çalıştım Dağı dinamit ile patlatıp kayaları kamyon ve tırlara yükleyip kırıcılara boşaltıyorlar mıcır taşı çıkarıp satıyorlar adamların makinaları bozulmuş çevrede endüstriyel elektronikten anlayan eleman yok cihaz alman malı yaptırmak için yurt dışına gitmesi lazım gidip gelene kadar artık ne kadar zaman kaybı olur Allah a emanet bizim eski patron aracılığı ile bana ulaştılar adamların cihazlarını Sn Alfa_Romeo yani Namı değer Beyinci Ali ustamız ile birlikte yaptık bu şekilde bir tanışmamız oldu Ve bu tanışmadan sonra en az 30-40 defa işlerini yaptırmak için çağırıp çalıştırdılar hiç diploma belge de sormadılar :) işlerini yaptım paramı aldım :D ...

Firmalara yüklenicez hocam hatta elimden gelse döverim bile :D

Siz öğretmenlerimiz hakkında da bişiyler atıp tutmuştum haklı olaraktan

Demişsiniz ki :
Teknik eğitime gelirsek, burada biz öğretmenlere de taş atılmış. Tek bir örneğe göre bizi değerlendirmeyin. Oruç tutan pek çok arkadaşım görevini aksatmadan yerine getirmektedir

Biz o görevini gerçekten hakkı ile yerine getiren bir çok öğretmenimizin ve sizin Ellerinizi saygıyla öpüyor ve saygıyla sevgiyle anıyoruz. Sizler yeter ki öğretin ve arkanızı döndüğünüz zaman içiniz rahat olsun içiniz rahatsa gerçekten sizlerde mesleğinizin hakkını vermişsinizdir....

Öğrenciler konusuna gelince zaten performans yerlerde sürünüyor Allah a emanet bir gençliğimiz var Ne biliyim sonumuz hayırlı olur inşallah ama ben bazen Cesedimizin yakılmasından bile korkuyorum...

Okullarımıza gelince hocam okullarımız biraz daha gerçekçi olsalar aslında çok şey değişir Ben burdur meslek yüksek okulu bitirdim ama okul hayatım boyunca hiç bir defa bile motor hız kontrol cihazı görmedim :D Plc konusunda pek fazla yüklenmicem çünki Sn Ali kavurur hocam elinden geldiğince öğretmeye çalışıyordu ama onun da zamanı yetmiyordu :D

Okullarımız da bence fason eğitim veriyor müfredatları fason kaç tane hocamız var ki fabrikanın birinde elektrikçilik yapmaya teorik ve pratik bilgisi yetsin bence her ilde 10 taneyi bulmaz...

EEEE Bu öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrenciler nasıl biryerlerde mesleğini sergileyip geçimlerini sağlayacaklar Hocası bilmiyo ki öğrencisi bilsin ya ( bilen hocalarımızı gerçekten konunun dışında tutuyorum... ) İşte bakın yine açılan kapımız firmalara açıldı başka öğrenecekleri görecekleri yetişecekleri bir yer yok hocam yok !!!!!!!!!! Tek kapı Firmalar yani herşeyin gerçek olduğu yerler ;)

Velilerimiz kim bilir ne sıkıntılar yaşadılar ne stresler içinde bu çocuklarını yetiştirdiler ve yetiştirmeye çalışıyorlar ve istiyorlar ki çocuklarımız bizim çektiğimizi çekmesin ama bir nevi yanılıyorlar.Bu kadar başı boş bırakmaları bence hiç hayra alamet değil....

Bürokratlara da takılırız hocam ama boşu boşuna olur tıpkı firmalara takıldığımız gibi o yüzden hiç kendimizi yormamıza gerek yok...

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri