Ölçü sayaç akım trafosu hakkında?

eskici09

Üye
Merhabalar,
14MVA kurulu gücü olan bir tesiste ölçü hücresindeki akım trafosu 0,2class 250/5 değerindedir. Fakat tesiste şuan çok fazla yük yoktur. Akım trafosu büyük kaldığı için( yüke göre) sorunla karşılaşılabilir mi ? hata payı ortaya çıkar mı ? Ayrıca osostan tüketim verilerine baktığımda hep 17.25 kwh ve katları şeklinde yazıyor (34.5 - 51.75 - 120.75 gibi)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
0,2 olmasına rağmen,eksik yazıyor olma ihtimali olabilir.Süreklilik arzedecek ise,akım trafosunu çift kademeli olarak değiştirilmesini istiyebilirler.

0,2 olmasına rağmen,eksik yazıyor olma ihtimali olabilir.Süreklilik arzedecek ise,akım trafosunu çift kademeli olarak değiştirilmesini istiyebilirler.
süreklilik değil de ortalama değerde çok fazla oynama yok gibi ben asıl 17.25 ve katları şeklinde yazmasına takıldım biraz reaktif kısımda da aynı şekilde ara değerler yok hiç .

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,946
Son üye
colakemir26

Yeni konular

Geri