ÖNERİ

yavuz31 arkadaşım şofben 3 kademede 31.5 amp çekiyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sen ne kadar iyi olursan ol.. yola çıktığın vakit, arabayı ehliyeti olan sürüyoo..

en fazla 24 sigorta olmalı,
dairesine göre değişir. Ev otomasyonlu evlerde çok daha fazla sigorta vardır

1 dairede ana sigorta 40 şofben 32 priz 16 lamba 10 amper sigorta olmalı,
ana sigorta evden eve değişir. Evin içinde sauna da olabilir mesela.

1 daire evde sigortalar siemens veya legrand olmalı,
daha kaliteli elemanlarda var.

1 daire ev 2 veya üstü katları varsa ana hattı 4x6 olmalı ,
evin yüküne ve panolar arası mesafeye göre hesaplanmalıdır.

O zaman bir madde de ben ekleyeyim. Elektrik işin de değişik durumlara göre değişik hesaplar yapılır ve doğru bir şekilde uygulanması için müteahite baskı yapılır. Yoksa sonra elektrikten bir sıkıntı çıkarsa elektrik mühellifinin arkasında kimse durmaz, ayrıca vicdan meselesidir.

güzel anlatmışsın + pop

( katılıyorum arkadaşım ama %95 saunasız ev var saunası olan bir eve zaten kalite ısrar etmemiz gerekmez mal sahibi en iyisini ister)( legrandı kabul ettirebilirsen yada siemensi daha kalitelisine gerek yok derim) (%95 varoş ve müstakil evler olduğu için büyük yada villa veya köşk malikane gibi yerler arasıra çıkar elbetteki oradaki pano mesafe ve güce göre hesaplanır) (müteahhide baskı yapabilen elektrikci arkadaşımızın sayısı kaç tane acaba parmak kaldırsın lütfen )fikirlerinizi önemsiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…