ÖNERİ

yavuz31 arkadaşım şofben 3 kademede 31.5 amp çekiyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sen ne kadar iyi olursan ol.. yola çıktığın vakit, arabayı ehliyeti olan sürüyoo..

en fazla 24 sigorta olmalı,
dairesine göre değişir. Ev otomasyonlu evlerde çok daha fazla sigorta vardır

1 dairede ana sigorta 40 şofben 32 priz 16 lamba 10 amper sigorta olmalı,
ana sigorta evden eve değişir. Evin içinde sauna da olabilir mesela.

1 daire evde sigortalar siemens veya legrand olmalı,
daha kaliteli elemanlarda var.

1 daire ev 2 veya üstü katları varsa ana hattı 4x6 olmalı ,
evin yüküne ve panolar arası mesafeye göre hesaplanmalıdır.

O zaman bir madde de ben ekleyeyim. Elektrik işin de değişik durumlara göre değişik hesaplar yapılır ve doğru bir şekilde uygulanması için müteahite baskı yapılır. Yoksa sonra elektrikten bir sıkıntı çıkarsa elektrik mühellifinin arkasında kimse durmaz, ayrıca vicdan meselesidir.

O zaman bir madde de ben ekleyeyim. Elektrik işin de değişik durumlara göre değişik hesaplar yapılır ve doğru bir şekilde uygulanması için müteahite baskı yapılır. Yoksa sonra elektrikten bir sıkıntı çıkarsa elektrik mühellifinin arkasında kimse durmaz, ayrıca vicdan meselesidir.

güzel anlatmışsın + pop

( katılıyorum arkadaşım ama %95 saunasız ev var saunası olan bir eve zaten kalite ısrar etmemiz gerekmez mal sahibi en iyisini ister)( legrandı kabul ettirebilirsen yada siemensi daha kalitelisine gerek yok derim) (%95 varoş ve müstakil evler olduğu için büyük yada villa veya köşk malikane gibi yerler arasıra çıkar elbetteki oradaki pano mesafe ve güce göre hesaplanır) (müteahhide baskı yapabilen elektrikci arkadaşımızın sayısı kaç tane acaba parmak kaldırsın lütfen )fikirlerinizi önemsiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri