çamaşır makinesi, tv, derin dondurucu, uydu kaç amper çeker ?

Bir sürü boş şartı var. Linye başına 9 armatür veya 7 priz gibi gerekçesi konulamayacak ön koşullardan başlayabilirsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bir sürü boş şartı var. Linye başına 9 armatür veya 7 priz gibi gerekçesi konulamayacak ön koşullardan başlayabilirsin.
Peki siz ne öngörüyorsunuz ? Bir priz bir aydınlatma linyesi ile evi komple dolaşmayı mı ?

Peki siz ne öngörüyorsunuz ? Bir priz bir aydınlatma linyesi ile evi komple dolaşmayı mı ?

Ben senin o yönetmeliği yapanlar dediklerinin bir çoğundan daha bilgili olduğunu düşünen, onlardan da daha iyi yönetmelik maddeleri yazabileceğini düşünen biriyim. Elektrikçi dükkanı olup da, birçok teknik bilgiden yoksun kişilerin hatalarla dolu uygulamalarıyla beni eleştiremezsiniz. Siz gidip yarım yamalak çevirilerle dolu yönetmeliğinizi okuyun bence.

Dediğime teknik olarak bir eleştiri getirebiliyorsan getir, getiremiyorsan kral çıplak demekten korkuyorsun diye, teknik olarak doğru olan dediklerimden geri adım atmam.

Yönetmeliklerde abuk subuk maddeler olabilir bu hususta belki anlaşabiliriz . Ama bu durum ne teknik elemanları ne de son kullanıcıları bu yönetmelikleri kanırta kanırta istediği tarafa çekme hakkını vermez. En kötü yönetmelik bile o konuda bir boşluk olmasından daha iyidir ve kusura bakmayın ama hiç bir teknik elemana da illegaliteyi savunmak yakışmaz.

Eyvallah . Hayırlı günler diliyorum size.

Benim yaptığım yorum tamamen teknik bir yorumdur; teknik olarak yok olamaz, şu sebeplerle olamaz diyorsanız, buyurun.

arkadaşlar tartışma çıktı sanırım.
bana yardımcı olun lütfen sigortayı 16 amper yapsam gönül rahatlığı ile bu tüm cihazları bu tesisat ile kullanabilirmiyim.
yangın çıkmasın

Bunu hangi konuda yapmam gerekiyor ; linyeye bağlanabilecek ünite sayısı için mi

Evet, şu sebeplerle bunlar ayrı linyelerden beslenmeli diye bir yorum yapabiliyorsanız teknik izahıyla, yapın; yapamıyorsanız da, çıplak yönetmeliğinizi, bilgisiz bilir kişilere saklayın.

Evet, şu sebeplerle bunlar ayrı linyelerden beslenmeli diye bir yorum yapabiliyorsanız teknik izahıyla, yapın; yapamıyorsanız da, çıplak yönetmeliğinizi, bilgisiz bilir kişilere saklayın.
Siz bu konuda ne olmasını öngörüyorsunuz dedim cevap vermediniz ; bu konuda yönetmelik bütün linyelere bütün yükler bağlanıp yapılacak tesisatta bir sabunlama yapılmasın diye bir üst sınır konulmuş , bu hususta da lambalara bağlanacak toplam lamba güçleri ve prizlere bağlanabilecek toplam yükler için ortalama bir değer alınmış . ( Ayrıca linye sayısının çok olması arıza anlarında lokal kesintiler olması bakımından da faydalıdır . Bakım anında da sadece arızalı kısım sistemden ayrılır ) . Buna göre ortalama bir üst sınır oluşturulmuş . Sizin bu hususta neyi eleştirip ne olmasını istediğinizi anlayabildiğimi söyleyemem .

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…