çift ekran kartı nasıl bağlanır

Semih Yalınkılıç

Federal Temsilcisi
Selamlar asus p5q-pro ana kartım var ve çift ekran kartı bağlanabiliyor(2 pcı express slot var).Benim sorum şu 1 slota grafik (profesyonel) ekran kartı diğer slota normal (oyun) ekran kartı takabilirbiliyim.Takabilirsem 2 işletim sistemi mi kurmam lazım ayrı ayrı kullanabilirmiyim yada bu ikisi senkron çalışırmı.Lütfen konu ile daha önce uğraşmış(Uygulama yapmış) arkadaşlar cevap yazsınlar,

(işlemcim Q8200,ram kingston 2*1 gb ddr2 1066 mhz,şu anki ekran kartım 8600gt oc edition)

öncelikle birbirinin tıpatıp aynısı 2 ekran kartı almalısın ve SLI bağlantısına uygun olmalı ekran kartların..bir makaleden alıntı:

"SLI-yeteneği bulunan bir sistemi çalıştırmak için uzun boylu bir reçeteye gerek yok: İki adet birbirinin aynı PCIe NVIDIA GeForce 6800 Ultra, 6800 GT veya 6600 GT ekran kartı, SLI yeteneği barındıran nForce 4 yongaseti, ve iki ekran kartını birbirine bağlamak için kulanacağınız bir köprüleme kablosu. Anakart üreticisi de zaten köprü kablosunu pakete ekliyor. İki x16 yuva arasındaki uzaklık üreticiden üreticiye değişkenlik gösterdiği için boyu ayarlanabilir kablolar bile bulunabiliyor."

özellıkler ve marka mutlaka aynı olmalıdır değisik olabilir ama uyumlulugu dusuk olur ... yanı tıpa tıp aynısı lazım sana isletim sistemi kurmana gerek yok cunki... 2 kart uzerınden ıslem goreceksın... oyun degıl edıtıon takarsan daha ı olur...

arkadaşlar 2 ekran kartı sorunumu windows 7 ile çözdüm.eski 8600 gt mi fizik ekran kartı olarak kullanıyorum ati 5770 ide 1. ekran kartı olarak kullanıyorum.geniş bilgi için google dan konuyu aratabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,519
Kullanıcılar
452,103
Son üye
k_ozcan
Geri