ölü elektrik çarpar mı?

Yiğit arkadaşım benim....Sırf konumuza ışık tutmak için nelere katlanıyosun...Gerçek elektrikçi sensin Sayın kocaeliklımacı...:D

Çok Teşekkür Ederim Sayın DGN FRT ...

Bu tür denemelerden hoşlanıyorum açıkçası ...

Çok çok teşekkür ederim :)))

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
elektriğin ölüsü dırısı olmaz kaçak varsa fazkalemı yakıyorsa insanada zarar verır ama çok ama az bır arkadaşim direkten elektriği kestığı halde arızayı onarmak için dıreğe çıktığında çarpıldı direkten duştu öldü bilirkişi raporunda kesılen hatta motor panolarında kondansatörler tam boşalmadan veya boşaltılmadan arızaya müdahaleden sonuçlanan kaza evde kı ölü elektrik dedığımızdede buna benzer arıza olabılır kondansatörden geçen gerılım monofaze motoru döndürecek güçte insan vücudu dayanabılırmı allah korusun
Haklısın ustam..Çok güzel bir tecrübeni bizle paylaşmışsın..Sayıgılar...

Evet haklısınız cümlemizi Allah korusun pek saygıdeğer bir kaç abimizin yorumlarını de beklerdim burada nerde olduklarını bileniniz var mıdır? Sn. Binbaşı, Sn. Şef, Sn. Seagate...

Evet haklısınız cümlemizi Allah korusun pek saygıdeğer bir kaç abimizin yorumlarını de beklerdim burada nerde olduklarını bileniniz var mıdır? Sn. Binbaşı, Sn. Şef, Sn. Seagate...
Teravihe gitmişler :)

Allahına kurban sayın by lent...Aklımı okuyosun sen...

Yahu bu acemi elektrikçi iyi bir elektrikçi olacak bence..Hassas sorular sormaya başladı...

elektriğin affı yoktur 30mA insan vücudundan geçerse exit olur .Mutlaka kaçak akım rölesi kullanılmalı eğer direkte çalışılacaksa iş güvenliği ve tüm gelen güç kabloları birleştirip iş bitene kadar topraklamaya bağlanmalıdır.Arkadaşın tecrübesi acı sonuç eğer hatta kompazasyon varsa kond potansiyel güç tehlike yaratabilir

Kontrol kalemininin ışığı yanıyor demiştin dimi, yanıyorsa beni karıştırmayın. kesin çarpar o, bugün olmasa yarın çarpar :))

Forum istatistikleri

Konular
129,272
Kullanıcılar
451,687
Son üye
emrekakrakurt

Yeni konular

Geri