İki Pic Seri Haberleşme

pic wizard kendisi ayarladı rs ayarlarını. header dosyalarına baktım alıcının ayarını
#use rs232(baud=9600,parity=N,xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8) bu şekilde göndericinin ayarını da
#use rs232(baud=9600,parity=N,xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8) şeklinde yapmış

sen benim gönderdiğim kodu önce pic16f628 üzerinden dene sonra onu senin istediğin piclere uyarla.

gönderici: #use rs232(baud=9600,parity=N,xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8)

alıcı: #use rs232(baud=9600,parity=N,xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8)

pic wizard dan rs iletşimini seçmiştim. headar dosyalarına eklemiş

16f628 ile denedim çalışıyor. kendi projeme uyarlamaya çalışıcam da başlamadan önce bişey soriyim. neden rda kesmesi kullanmadın hocam? bir de rs üzerinden karakter mi yolliyim ben de. gelen karakterin doğruluğuna göre işlem yaparım.

karakter kullan daha iyi olur ona göre işlet pici. o programda kullanılmaması gerekiyordu. 628in o bacağını başka işlem için kullanıcaktım.bide senin istediğin piclere kesmeli olarak uyarladım basit bir şekilde sen onu geliştirirsin.

hocam çok teşekkür ederim. çalışıyor. cevap biraz gecikti kusura bakma. tekrar teşekkürler

hocam çok oluyorum ama bugün projemizde pic18f4550 kullanmaya karar verdik çünkü hoca usb bağlantısı da istedi. usb bağlantısı yapabilen piclerden 18f4550 yi önerdi. şimdi sizin gönderdiğiniz 18f4551 in yerine 18f4550 koydum ve kodları 18f4550 ye göre uyarladım. yalnız 16f877 nin tx bacağını 18f4550 nin rx bacağına bağladığım zaman "logic contention(s) detected on net #00030" şeklinde bir hata verdi. bağlı olan pinlerde(tx,rx) sarı renkte yanıp sönmeye başladı

verici picin tx bacağını alıcı picin rx bacağına bağlaman lazım. Düzenlemeden bile 4515in programıylada çalışıyo 4550de.

hocam dediğiniz gibi bağlıyorum ama hala sarı renkte yanıp sönüyo ve aynı hatayı veriyor. şimdi okulda çalışıyorum ve hiç bir upload sitesine giremiyorum. yaptığım dizaynı upload edip gösteremiyorum da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…