İlk CNC Denemem

slm arkadaslar bendede cnc makınası yapmaya calısıyorum bende tb6560 5 axis cnc kartım var bana da lutfen yardımcı olun mack3 de pınlerı atıyamıyorum motorlar sureklı tek yone donuyor gırıs cıkısları yapamıyorum bana yardımcı olucak bır babayıt varsa telefonum 05367607122 bunumaraya lutfen bana ulassın ınanın 2 senedır urasıyorum ama beceremıyorum manuelde x yerıne y eksenı calısıyor z yerıne x calısıyor bırturlu beceremedın lutfen bana yardımcıolun kafayı yemekuzereyım sımdıden cok tesekkur eder saygılar sunarım ..ibrahim akın

slm arkadaslar bendede cnc makınası yapmaya calısıyorum bende tb6560 5 axis cnc kartım var bana da lutfen yardımcı olun mack3 de pınlerı atıyamıyorum motorlar sureklı tek yone donuyor gırıs cıkısları yapamıyorum bana yardımcı olucak bır babayıt varsa telefonum 05367607122 bunumaraya lutfen bana ulassın ınanın 2 senedır urasıyorum ama beceremıyorum manuelde x yerıne y eksenı calısıyor z yerıne x calısıyor bırturlu beceremedın lutfen bana yardımcıolun kafayı yemekuzereyım sımdıden cok tesekkur eder saygılar sunarım ..ibrahim akın

arkadaşım, eğer bana mach3 klasörü içerisinde bulunan machmill.xml adındaki dosyayı yollarsanız size yardımcı olmaya çalışırım...

Son düzenleme:
Elinize ve emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.

Öncelikle çok iyi bir iş çıkarmışsınız tabrik ederim. Ben de sizinkine benzer ama daha ufak çaplı bir makine üzerinde çalışıyorum. Alt milleri 20 lik almıştım daha sonra montaja başlarken "acaba abarttım mı? 50 cm mile 20mm çap çok mu" diye düşündüm ve hala düşünüyorum.
Benim sorum, siz ne yaşadınız da 15liğin yetersiz olduğuna kanaat getirdiniz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

yapı MDF olduğundan esneme yapıyor, 15 lik oluncada bu esneme sanki daha da artıyor,üzerine biraz yüklenince millerinde esnediğini gördüm. bu iş için yapılmış özel miller olmadığından sanırım. bende 20 lik taktım, mil uçlarını da daha sağlam ve sert takozlara yerleştirdim. Şimdi üzerine salıngaç kursan esnemiyor.

bilyalı mil somunu mile nasıl takılıyor bunu yapıpda somun millerini dağıtmayan varmı?

bilyalı mil somunu mile nasıl takılıyor bunu yapıpda somun millerini dağıtmayan varmı?

Ençok karşılaşılan sorunlardan birisi bu arkadaşım, eğer acele edip bilyalı somun içerisinde bulunan destek parçasını çıkartmamış olsa idin dağıtmadan takabilirdin... sanırım fazla aceleci davranmışın arkadaşım:)))

Ençok karşılaşılan sorunlardan birisi bu arkadaşım, eğer acele edip bilyalı somun içerisinde bulunan destek parçasını çıkartmamış olsa idin dağıtmadan takabilirdin... sanırım fazla aceleci davranmışın arkadaşım:)))

önceden çok zor geliyordu ama artık tecrüb sahibiyim :) mile somun takmak sorun olmaktan çıktı (hatta ilk cnc denemem oldukça başarılı oldu motorlarıda monte ettimmi herşeyiyle kullanıma hazır olacak)

Millerin ucunu tornada açarken vidalı somunun içindeki plastik mile geçecek çapta ayarlarsan, plastiği mile geçirdikten sonra somunu rahatça takabilirsin. Ayrıca milin ucunu açtıktan sonra pah kırılmamışsa sıkışma olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,020
Kullanıcılar
451,263
Son üye
ozanbicer

Yeni konular

Geri