ışık izleyen robot

zacnblnt

Üye
elinde ışık izleyen robotun şeması olan paylaşabilir mi.
internettekiler pek çalışacak gibi durmuyor ya da yarım yamalak vermişler

Arkadaslar bnm de 4 tane küçük proje yapmam lazım seneye kadar.
Bu senekiler anfi-hız kontrol devresi-3 metre uzaklıga kadar tel dinleme devreleri yaptılar.
Sizin bana önerebileceginiz maliyeti düsük ama güzel devreler varsa önerebilir misiniz ?
Şimdiden teşekkürler..

Arkadaslar bnm de 4 tane küçük proje yapmam lazım seneye kadar.
Bu senekiler anfi-hız kontrol devresi-3 metre uzaklıga kadar tel dinleme devreleri yaptılar.
Sizin bana önerebileceginiz maliyeti düsük ama güzel devreler varsa önerebilir misiniz ?
Şimdiden teşekkürler..

Yukarıdaki linkte yıllara göre katagorilendirilmiş birçok proje hepsi detaylı şekilde anlatılmış aradığınız tarzda projeler.. İnceleyin keyfinize göre yapın birkaçını.. ;)

işık i<leyen robotu yaptım herşey iyi güzel ışıkta çalışıyor karanlıkta duruyor.ancak motorlar birbirinden ayrı çalışmıyor trimpotların direnciyle ayarlama yapmaya çalıştım gene olmadı.ldr açılarıda etki etmedi neyi yanlış yapmış olabilirim fikri olan varmı.
bu arad tek güç kaynağı kullandım devreyi delikli board üstüne kurdum iki tekerin toprağı ile Vcc sini aynı yerden verdim.

işık i<leyen robotu yaptım herşey iyi güzel ışıkta çalışıyor karanlıkta duruyor.ancak motorlar birbirinden ayrı çalışmıyor trimpotların direnciyle ayarlama yapmaya çalıştım gene olmadı.ldr açılarıda etki etmedi neyi yanlış yapmış olabilirim fikri olan varmı.
bu arad tek güç kaynağı kullandım devreyi delikli board üstüne kurdum iki tekerin toprağı ile Vcc sini aynı yerden verdim.

bir yardımcı olsanız :(

eMr adlı üyeye teşekkür ederim. işe yaradı

2008 in 8.projeside ilginçmiş lazerle kablosuz ses iletimi kurcalıyayım biraz onu ben :)

işe yaradığı tübitak tescilli ;))
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,213
Kullanıcılar
451,577
Son üye
Wertkaan

Yeni konular

Geri