şohbende kacak

ampera

Üye
ıyı gunler benım evımdeki şohben de kacak var .tam olarak ben anlamadım faz notr gırıyor .notrun gırısınde heran gıbı bır voltaj yok ama çkış ta voltaj goruyor oda normal olarak kacaga nden oluyor. govde de toprak yok baglantısı yapacagımız bır yer yok bırde daha once boyle bır seyle karsılasmamıstım acaba sorun nerde sımdı den saygılar......

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kablonun her hangi bir yeri soyulmuş olabilir veya sen en iyisi ölçü aleti ile kontrol et sorunun nerde olduğunu bulabiliriz..

bağlantılarını kontrol ve bağlantılarda gevşek olmasın faz nötr veya toprak hattına atlıyor olabilir

şohpen gibi yüksek amperceken ve insanların temas eden gövde topraklaması olması mecburıdir siz en iyisi harici toprak hatı cekerek kendinizi ve ailenizi guvenlik altına alınız

tesekkurler arkadaslar bır kabloyu degıstırım baglantıları tekrar yapım bakalım...

Kacak oldugunu anlama yonteminizi tam olarak anlayamadim ama toprak baglamaniz gerekli. Zaten eger gercekten kacak varsa ve otomat degeriniz uygun ise otomat atacaktir.
Son olarak sofben icindeki rezistansin izolasyonunda sorun vardir. Ve degistirmeniz gerekecektir...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,918
Kullanıcılar
451,083
Son üye
ahmetkaya2828

Yeni konular

Geri