1*18 w Lrdli Projektör

sp_yildiz

Üye
Bina dş aydınlatması için 1*18 watt beyaz renkte projektör kullanacağım.Projektörü pencere aralarına koyup görsel anlamda bi ışık oluşturmayı düşünüyorum.Bina mimari olarak 41 metre çapında ve çember bir bina çevresi 2*pi*r=132 metre sigortadan çekeceğim yerin uzaklığınıda toplamda 160 metre kabloya ihtiyacım var.Kullanacağım malzemeleri şu şekilde belirledim.

30 adet 1*18 watt projektör

3*2,5 ttr halogen free kablo

1*16 amper sigorta

1 adet astronomik zaman saati
1 adet röle (teknik özellikleri konusunda fikir verebilirsiniz)
Yorumlarınınz nedir malzeme seçimim doğrumu,gerilim düşümüne göre kablo kesiti doğrumu.Yada başka önerileriniz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Beyaz renkte led projektör dediğin malzemenin ışık açısı nedir? Pencere araları uzunluğu nedir? Binanın yüksekliği nedir?

Bina yüksekliği 8 metre,iki pencere arası 1,5 metreye yakın,

Bu projektörün yüksekliğinde katalog bilgisinde 8-9 metreye kadar aydınlatabilir yazıyodu.Ama pratikte aydınlatırmı o kadar emin değilim.Projektörün katalog bilgisinde enine aydınlatması ise 1 metre verilmiş.Sigorta oalrak 1*16 mı yoksa 3*16mı koyyaım farkı nedir.Tek faz olduğu için ben 1*16 kullnasam olur değilmi?

Şimdi kullanacağın ürün LED projektör -yada ecnebilerin tabiriyle floodlight dediği ürünmü- yoksa duvar boyayıcı mı? (wall washer)
O yükseklik ve pencere aralığında geniş açılı bi üründen görsel anlamda verim alamazsın...

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri