1 Motor sürücüsü ile 2 farklı motor sürmek mümkünmü

merhabalar tek bir sürücünün çıkışına iki kontaktör ve motor bağlayıp bu motorların bilgilerini çalışma değerlerini birbirinden ayrı bir şekilde tanımlayıp kullanabilir miyim örn 1. motor çalışacağı zaman 1. kontaktör çekecek ve 5,5 kw lık bir motor 40 hz de çalışacak veya 2. motor çalışacağı zaman 2. kontaktör ve 7,5 kw lık bir motor 20 hz de çalışacak.
2 motor içinde ayrı akım kutup frekans ve devir bilgisi girmem gerekiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2 motor aynı anda çalışmayacaksa yapılabilir fakat sadece frekans bilgisini atanabilir diye düşünüyorum, kontaktörlerin önüne motor koruma koymak gerekir.

Ben, ATV71 buna benzer uygulama yaptım. Kullanacagınız sürücünün servisi size menude yapacagınız ayarlarda yardımcı olur.

Fuji Aje de benzer bir uygulama yaptım,
kapalı çevrim, açık çevrim geçiş amaçlı.
dijital giriş çıkışlar ve atanmış prensipler anahtarlama hız vb. her iki motor içinde aynı oluyor. her iki motor, ayrı ayrı tanıtılıyor ve autotuning. ilk açılışta atanmış dijital girişte bilgi varsa motor 2 çalışıyor. bilgi yoksa, doğruca mot. 1

Fuji Aje de benzer bir uygulama yaptım,
kapalı çevrim, açık çevrim geçiş amaçlı.
dijital giriş çıkışlar ve atanmış prensipler anahtarlama hız vb. her iki motor içinde aynı oluyor. her iki motor, ayrı ayrı tanıtılıyor ve autotuning. ilk açılışta atanmış dijital girişte bilgi varsa motor 2 çalışıyor. bilgi yoksa, doğruca mot. 1
bu bilgi için teşekkür ederim

bu bilgi için teşekkür ederim
karışık olmasın diye, ilk açılışta dijital girişe bakıyor yazmıştım, detaylandırayım.

Fuji Aje'de, sürücü enerjili bekler haldeyken, ilgili giriş aktifse mot.2, pasifse mot.1 çalıştırılmak üzere, run komutu bekler halde oluyor.
herhangi bir motor çalıştırılır haldeyken, ilgili girişteki sinyalin durumu değiştirilirse, (sürücüdeki run komutu kalkana kadar) sürücü ilgili motoru çalıştırmaya devam ediyor.
run komutu kalkıp bekler hale geçtiğinde, ilgili girişe bakıyor, girişteki duruma göre ilgili motoru çalıştırmak için run komutu bekliyor.

motor öncesi koyacağınız kontaktör kontaklarını kullanmak gerekebilir diye yazdım

Danfoss sürücüler ile yapmıştım Farklı setuplara parametre girerek yapılabilir bu şekilde motor sınırlarıda belirlenerek koruma altına almış olursunuz motorları. Sürücüyü 4 farklı setup ile programlayabilirsiniz.
inputlardan aktif edince seçili setup çalışır
1717681744529.png

Forum istatistikleri

Konular
128,879
Kullanıcılar
451,013
Son üye
y0021200

Yeni konular

Geri