12, 14 yaşındaki çocuklar

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım Merhabalar..Öncelikle buradaki ustalarımın hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum...O kadar çok nazik ve yardımsever ustalarımız bu forumda toplanmış ve her türlü soruya büyük şevkle cevap veriyorlar. Ama bazı 12,14 yaşındaki küçük üyelerimiz ağızlarından çıkan laflara hiç dikkat etmiyorlar. Karşısındaki ustası 59 yaşında ama kendisi ona kardeş diyebiliyor.. Sadece bu olsa yeter diyeceğim ama öyle cümleler kuruyor ki sanki o ustadan alacağı var...Kim olursa olsun alacağını almasını bilmezse bir türlü emeline ulaşamaz.. 'Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.' diye atalarımız boşa dememiş.Bu küçük üye arkadaşlarımızın uslubuna daha çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum..Amaç ustalardan faydalanmaksa onlara gereken saygıyı göstermemiz lazım..

Son olarak da bu forumda ustalarımızın verdiği bilgileri dolaşsınlar bakalım her yeri ..Bu forumda elde ettikleri bilgileri kim onlara veriyor?????

Saygılar ve sevgiler...

Ustalarım Merhabalar..Öncelikle buradaki ustalarımın hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum...O kadar çok nazik ve yardımsever ustalarımız bu forumda toplanmış ve her türlü soruya büyük şevkle cevap veriyorlar. Ama bazı 12,14 yaşındaki küçük üyelerimiz ağızlarından çıkan laflara hiç dikkat etmiyorlar. Karşısındaki ustası 59 yaşında ama kendisi ona kardeş diyebiliyor.. Sadece bu olsa yeter diyeceğim ama öyle cümleler kuruyor ki sanki o ustadan alacağı var...Kim olursa olsun alacağını almasını bilmezse bir türlü emeline ulaşamaz.. 'Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.' diye atalarımız boşa dememiş.Bu küçük üye arkadaşlarımızın uslubuna daha çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum..Amaç ustalardan faydalanmaksa onlara gereken saygıyı göstermemiz lazım..

Son olarak da bu forumda ustalarımızın verdiği bilgileri dolaşsınlar bakalım her yeri ..Bu forumda elde ettikleri bilgileri kim onlara veriyor?????

Saygılar ve sevgiler...

Hocam ağaç yaşken eğilir siz de bir hocasınız saygıyı iyi öğretin öğrencilerinize. Öğretmenler olduğu ve ebeveynlerinde dikkat ettiği sürece aşılacak umarım bu tür şeyler :)

Hocam ağaç yaşken eğilir siz de bir hocasınız saygıyı iyi öğretin öğrencilerinize. Öğretmenler olduğu ve ebeveynlerinde dikkat ettiği sürece aşılacak umarım bu tür şeyler :)

Slm ustam. Çocugun eğitiminde ilk 6-7 yaş çok önemlidir. Bu bağlamda ilk eğitim evde başlar. 6-7 yaşa kadar çocuk anne baba tarafından iyi bir eğitim verilmezse maalesef öğretmenin durumu çok zor..Çünkü bende öğretmenlikte 10 yılın tecrübesi var..Aile temizse çocuk da temiz, aile sorumluluk sahibiyse çocuk da sorumluluk sahibi oluyor..İstisnalar vardır ama genellemeyi bozmaz..Tabiki de bir öğretmen olarak kim olursa olsun hangi aileden hangi zümreden gelirse gelsin elimizden geleni yapmamız lazım...Saygılar ve sevgiler...

Saygılar ve sevgiler...
Hocam sizin görüşlerinizi destekliyorum azminizede hayranım forumdan gördüğüm kadarıyla yardımsever bir kişiliğiniz var okullarda elektrik sorunlarını çözmeye çalışıyorsunuz.Bir elektrik arızasını yapabilecek kadar da bilginiz var.Aklıma gelmişken söyliyim dedim okulda sınıflarda priz varsa güvenli olanlardan kullanın hani şu çivi bile taksanız girmeyen prizler varya onlardan kullanın.Son olarak Eğitim ve öğretim konularını da sizden bekliyoruz.

İyi dersler.Kolay gelsin.::)

Hocam sizin görüşlerinizi destekliyorum azminizede hayranım forumdan gördüğüm kadarıyla yardımsever bir kişiliğiniz var okullarda elektrik sorunlarını çözmeye çalışıyorsunuz.Bir elektrik arızasını yapabilecek kadar da bilginiz var.Aklıma gelmişken söyliyim dedim okulda sınıflarda priz varsa güvenli olanlardan kullanın hani şu çivi bile taksanız girmeyen prizler varya onlardan kullanın.Son olarak Eğitim ve öğretim konularını da sizden bekliyoruz.

İyi dersler.Kolay gelsin.::)

Senin mesajlarını çok okudum..Sen de çok yardımsever bir insansın..Ayrıca kalp kırmayı sevmeyen bir insan gibi geldin bana...Mesajlarından öyle anladım... Allah razı olsun ve başarılar diliyorum....

Senin mesajlarını çok okudum..Sen de çok yardımsever bir insansın..Ayrıca kalp kırmayı sevmeyen bir insan gibi geldin bana...Mesajlarından öyle anladım... Allah razı olsun ve başarılar diliyorum....

Teşekkür ederim hocam o sizin güzelliğiniz.Profil resminizi görünce biraz duygulandım.Güney doğuda öğrenci olmak nedir iyi bilirim eğitim öğretime de bir o kadar önem veriyorum.Bu yıl hayırlısı ile çocuğumu anasınıfına kaydettim tavsiye ve önerileriniz olursa memnuniyetle karşılarım.
Saygılar.

Teşekkür ederim hocam o sizin güzelliğiniz.Profil resminizi görünce biraz duygulandım.Güney doğuda öğrenci olmak nedir iyi bilirim eğitim öğretime de bir o kadar önem veriyorum.Bu yıl hayırlısı ile çocuğumu anasınıfına kaydettim tavsiye ve önerileriniz olursa memnuniyetle karşılarım.
Saygılar.

Merhabalar Sayın Veysel28...Çocugunuz eğitim öğretimi hem çocugunuz hem de sizler için hayırlı olmasını temenni ediyorum..Hayırlı bir evlat her anne babanın arzuladığı şeydir. Ben öncelikle 21. yüzyılda ve bilgi, teknoloji ve bilgisayar çağında olduğumuzu hatırlatmak isterim müsadenizle. Büyüklerimizin kullanmış oldugu 'zamane çocukları' tabiri şahsımca bu zamanda kullanılması en uygun olur düşüncesindeyim...Çocuk her şeyi çok çabuk öğrenip anne babasına bile karşısına geçip her şeyin bildiğini söylemekten çekinmiyor...İşte bu yüzdendir ki çocuğu aşırı derecede disipline etmek yerine, dizginleri birazcık gevşetip pekiştireci( ödül) yerinde kullanarak çocuğu mutlu ederek daha da başarısını arttıracağımızı düşünüyorum..Yani çocuğun başarısına karşı ödülü veya çocuğa 'eğer okulda başarı olursan sana şunu alırım' demek çocuğun eğitim öğretim başarısına çokça katkı sağlar..Gerçi ana sınıfındaki bir çocuk derslerle çok fazla muhatap olmadığı için yine ufak da olsa küçük yapılan şeyleri ödüllendirmenizi tavsiye ediyorum..Belki faydasını siz çok farketmeyebilirsiniz ama çocuğun kendine özgüvenini artırma hususunda birebirdir...

Ben bile okulda bazı şeyler yapıyorum zannediyorum ki hiç faydası olmuyor...Birden bir veli geliyor evde öğrenci okulda yaşananları öyle bir anlatmış öyle bir mutlu olmuş ki o zaman diyorum ki yaptıgım şey ne kadar da etkili ve faydalı olmuş...:eek:

Forum istatistikleri

Konular
129,317
Kullanıcılar
451,767
Son üye
kivanc0zsoy

Yeni konular

Geri