12v dc vakum motoru çalıştıramıyorum

pavic

Üye
Merhaba, 12v dc vakum pompası aldım, 775 dc motor üzerine kurulmuş, 42 watt 3.5 amper hesabıyla ben 5 amper 12 v adaptör aldım, şöyle bir sıkıntı var ki motorun üst kısmındaki + ve - kutuplara adaptör den elektrik verdiğimde motor cik cik yapıyor tekliyor çalışmıyor, bir kutuba faston ile kablo bağlayıp diğerinin doğru noktasına(?) dokundurunca motor gayet iyi çalışıyor, yani ilginç olan bağlantı kutupları üzerinde bakır kaplama üzerinde çizik, küçük silinmiş gibi olan yerler var oralara dokununca çalışıyor yoksa normal kablo bağla, faston tak nafile, bir yardımcı olabilecek varsa müteşekkir olurum, Saygılarımla,

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bağlantı noktalarını zımparalayın. Üzerinde vernik benzeri bir madde olabilir.

Vakum motorunun belirli bir dönüş yönü varsa diğer yönde mekanizma sıkışıyordur. O yüzden de dönmüyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,986
Kullanıcılar
451,188
Son üye
Yusuf Akyüzz

Yeni konular

Geri