1500x2500x300 mm cnc yapımı için yardım lazım

Endüstriyel makina boyaları var. Uygun astarla kullanırsan sağlam olur

Eyvallah. Şimdiye kadar verdiğin cevaplar için teşekkür ederim. Şimdilik başka sorum kalmadı. Artık yakın zamanda makineye başlarım. İlerleyen süreçte takıldığım yerde yine tavsiyeni isterim. Makinenin her aşamasınıda paylaşmayı düşünüyorum. En azından bizde başkalarına faydalı oluruz inşaallah.

Merakla bekliyoruz projeni. Kolay gelsin

Merakla bekliyoruz projeni. Kolay gelsin

Eyvallah. Allah razı olsun.

Boya metal aksam bitince kızakları monte et köprünü tak hatta çalıştır sıkıntı olursa düzeltme yaparsın sıkıntı olmazsa söküp boyar tekrar monte edersin

Kızakları sökmeye gerek var mı. Zar zor ayarlayacaz sökersek bir daha başa döneriz. Ayrıca milimetrik ayarlanacak sökülüp boyanınca boya kalınlığı kadar genişleme olacak. Kızakları sökmeyip bantla kapatıp boyasak olmaz mı veya başka önerin varmı.

boyandıktan sonra rayları takmak en güvenli yolu riske girmeye gerek yok

makine ilk toparlanır sonra sökülüp boyanır tekrar toplanır

Boya metal aksam bitince kızakları monte et köprünü tak hatta çalıştır sıkıntı olursa düzeltme yaparsın sıkıntı olmazsa söküp boyar tekrar monte edersin

En mantıklısı bu görünüyor lakin daha öncede sordum, boya kalınlığı en az 0,5mm olsa X eksenindeki paralel iki kızak için iki taraflı toplam 1mm kadar kayma olacak. X ekseni raylarını milimetrk olarak yerleştirdikten sonra boyadan sonraki bu 1mm lik kayma kızaklarda sıkışma oluşturmaz mı? Arabalar bu 1mm kaymayı tolere edermi bunu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 150cm köprü için kullanmamız gereken profil ebatları ne olmalı. Köprü ayaklarını kalın levha mı yapsam yoksa onlarda mı profil olsun. En sağlıklı uygulama hangisidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…