16f877a usart

bynkobe

Üye
arkadaslar sorunu nasıl anlatsam bilemedim bu konuda calısmıs olan varsa beni daha rahat anlar bilgisi olan yazsın aynı pic uzerinde rc ve tx pinlerini kullanarak kablosuz haberlesen bir duzenek kurduk ancak osiloskopta ilk calıstırdıgımız zamanda start stop bitlerini goruyoruz mclryi kullanarak reset ettigimizde sadece gonderdigimiz datayı goruyoruz birkac reset daha yapınca tekrar start ve stop bitleri ortaya cıkıyor bir kac sebep geliyor aklımıza ama yinede anlamsız kalıyor yardımcı olursanız sevinirim

kablosuz verici ile mcu arasını biraz uzun tutun. Vericinizde ekranlama var mı? anten mcu yakınında mı? RF etkileşim olabilir.

birbirlerine yakınlar tek picte yaptıgımız izin uzaklastırmadık pek birde ole deniyelim tesekkurler

birde aynı picte hem alıcı hem verici olunca neden vericiyle alıcı kısa devre edilmediginde yanda baska moduller uzerinde alıcıya bir giris yapılmadıgında bisey gostermiyor sadece verici ucundan cıkıs alınca bisey gozlenmiyor

Pic'in icindeki donanım (ASIC-Application Specific Integrated Circuit) Start ve Stop biti gondermeden veri gondermesi bildiğime gore mumkun degil. Olcumunuzde bir sorun olabilir. Yada harici devrelerinizle ilgili bir durum soz konusu olabilir. Bunun MCLR lede bir alakası oldugunu dusunmuyorum. Ayrıca diğer arkadaslarımızda ifade etmişler EMC ile ilgili bir sorun olabilir. Eğer yüksek frekanslı birşeyler varsa yada Pic kristalli bir şekilde etkileniyorsa sorun belki olabilir. Gerçekten söylediginiz seye yorum getirmek oldukca guc. Umarım çözebilirsiniz. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,320
Kullanıcılar
451,767
Son üye
kivanc0zsoy

Yeni konular

Geri