2. hdd

selamlar ben bilgisayarıma 2. bi hdd takmak istiyorum takıyorum hard diski ama bilgisayar açılırken bi mavi ekran hatası alıyorum.ana kart gigabyte. ne yapmam lazım. yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 2015-01-28 16.22.44.jpg
    700.3 KB · Görüntüleme: 24
boot sırasına bak senin hangi hdd ile boot ettiğin önemli senin işletim sistemi olan hdd den boot etmen gerekir.

Taktığın hdd sürücü uyumsuzluğundan dolayı mavi ekran hatası alıyorsun. Çünkü taktığın hdd çıkarttığın bilgisayarın donanım özelliklerine uygun sürücüler yüklü. Sürücü uyumsuzluğundan dolayı mavi ekran hatası alıyorsun.
Amacın ne? Verileri kurtarmak mı? HDD 3.5 inç mi yoksa 2.5 inç mi?

hdd lerin üzerinde master veya slave olarak takmak icin jumperlar olur (eski hdd delerde.) 2. hdd inizi slave olacak sekilde jumperı ayarlamanız gerekiyor olabilir.

Bilgi doğrudur. Hardware uyumsuluğundan başımıza geldi. Güvenli kip dahil açılmıyordu.

1. Ayrıca bilgisayardaki hdd bağlantısı IDE mi SATA mı?
2. Takacağın hdd ide mi sata mı olacak?
Bu bilgileri de vermen lazım.

Son düzenleme:

veri kurtarmak değil dvr cihazından çıkardığım 1 tb hdd var boşta onu bilgisayarıma takıp ikinci hdd olarak depolama amacı ile kullanacağım

Taktığın hdd ile eskisinin yerini değiştir öyle tak bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…