2 motorlu oto liftinin devre şeması gerekli

Kumanda devresi düzeltme R ve N değişikliği.Evet arkadaşım plc,sürücü girdin mi işin içine birazda masraflı olur hemde.

Ekli dosyalar

• kumanda ve güç devresi.zip
    59 KB · Görüntüleme: 40
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Vinçlerde köprüyü iki motor hareket ettiriyor ve yıllarca çalışıyo hic problemsiz.
Ayrıca asenkron motorla öyle fark kontrol etmek istersen işin çok zor olur
sürücü,enkoder,plc vs.

arkadaşlar vinçlerde köprüyü hareket ettiren motorlar köprü vasıtası ile mekanik olarak baglı dolayısı ile vinç her stop ettiginde iki motorda sıfırlamış olur ama bura da öyle degil mekanik hiçbir baglantı yok oto lifti görmüssünüzdür aracın sag ve sol tarafında iki demir kule (ayak) bunlara baglı birer tane motor ikisininde aynı hızda inip kalkması gerekir yoksa üzerindeki arabanın bir tarafı aşagıda bir tarafı yukarıda olur enkoder kullanamaz mıyız

Benim fikrim motorları paralel bablarsan sorun olmaz
panosunu incelemedim ama sevsiten hatıladığım kadarı ile motorlarda herhangi bir özel uygulama yok
zaten yapmak ta çok karmaşık ve pahalı olur
motor marka ve modelleri aynı olduğu sürece problem çıkmaz.

bencede motorların markası ve etiket değerleri aynıysa olabilir,diğer türlü masaraflı olur.

arkadaşım aynısını geçen gün yaptım.ilk önce 102 seçici buton kullan.her iki motoruda bağımsız start stop yap.1 konumunda herhangi bir arıza durumunda bağımsız olarak hareket etsinler.2 konumunda ayrı bir start/stop butonunda ikiside aynı anda hareket etsin.tabi swiçleri unutma.motor koruma şalteri kumanda uçlarını seri bağla biri durduğunda öbürüde dursun

olabilir arkadaşım cumartesi vaktim olursa deneyeyim olmassa pazar denerim sonucunu yazarım ama orjinal üzerindeki sistem cok iyiymiş devre şemasını bulabilseydik orjinalını bozmadan calıştırmayı düşünüyordum zannedersem bu konu ile ilgili devre şeması yok

üzerinde ne gibi malzemeler var yazabilirmisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…