3 Boyut modeli işleme, yardım eder misiniz?

enespasa

Üye
Arkadaşlar merhaba, bu cnc makinalarını azda olsa yapıyoruz. Gördüğüm kadarı ile bu konuda herkes birşeyler yapabiliyor. Fakat yazılım ve çizim işlemelerimizi işleme konusunun da bir o kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Basit bir modeli işleme konusunda resimli veya görüntülü anlatacak arkadışımız var mı acaba?

Tüm yardımlarınız için gönülden teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla.
www.eneskafe.com

Son düzenleme:
Basit bir 3 boyut derken? 3 boyuttan kasdedilen şey önemli.

3 boyutlu CNC kesim işlerinde farklı yöntemler mevcut. İşlenilecek objeye göre değişir.

çeşitli 3 D çizim programları var,bu programlar ile işleme kalitesi vs bakabilirisn,fakat piyasada mevcutmu bilmiyorum arkadaşım böyle bir program yazıyor

Basit bir 3 boyut derken? 3 boyuttan kasdedilen şey önemli.

3 boyutlu CNC kesim işlerinde farklı yöntemler mevcut. İşlenilecek objeye göre değişir.
Hocam kastım kapı deseninden çok prototip çıkarma şeklindedir. Mach3 le bu işlem yapılabilir mi? Örnekleri var mı?
Çok çok Teşekkür ederim.

Mesele öğrenmekse hocam, gerekirse toz ve buluttan başlamaya hazırız.
Talihsiz bir kaç kelime olmuş ama yinede teşekkür ederim.
:) Biraz şaka yaptım ama biraz da ciddiydim. Senin sorun "dünya nasıl oluştu?" gibi. Yani cevaplamak için en başından anltmak gerekiyor.

Eğer cad programlarıyla tasarlanmış 3 boyutlu modeller nasıl makinede işlenir diye soruyorsan:
- 3d modeli makine diline çevrilir. Genelde buna gcode denir.
- Makine kodlarını okuyup makineyi kontrol eden bir program (yaygın olan Mach3, LinuxCNC vx) ile işleme yapılır.

Bu en basit tercümesi. Detay istenirse bu bir kaç sayfayı bulur.

Son düzenleme:
Değişik cam programları var. Bunlardan birisi ile olur.

Powermill

Alphacam

Saolidwork+Solidcam

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,373
Son üye
zeyno0101

Yeni konular