3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Cok iyi olur bence; hele biraz da agir tip 90x90 filan olursa.
Sigmalari nereden aliyorsunuz?
Benim aldigim yer olculendirmiyor. Frezede sıfırlamak da cok zor oluyor.

makine mdf ile çok ağır oldu.. gereksiz bir ağırlık var.

o yüzden sigma düşündüm ama şuan sanırım bu şekilde devam.

Makinenin tablalar harici ağır olmasının zararı değil faydası olur diye düşünüyorum acemi görüşüyle.

emeğine sağlık güzel çalışma olmuş.

Selam Atakan kardeşim.çok şükür tezgahı bitirdim.yazılım hakkında pek bilgim yok biraz kurcalayarak mach3 te bazı yerleri öğrendim ama mach 3 e tezgahımın ebatlarını nasıl gireceğimi bulamadım.Bana mach3 ün tam ayarlarını nerden bulabileceğim konusunda ve autocad te çizdiğim bir şeklin g kodunu oluşturma hakkında kaynak gösterebilirmisin?

gerçekten süper bir çalışma ellerinize sağlık. bende mini cnc lerle ilgili araştırma yaparken buldum. sizlerin aranızda olmam gerektiğini düşündüm ve siteye üye oldum.

- - - Updated - - -

gerçekten süper bir çalışma ellerinize sağlık. bende mini cnc lerle ilgili araştırma yaparken buldum. sizlerin aranızda olmam gerektiğini düşündüm ve siteye üye oldum.

bende a4 boyutlarında yapmayı düşünüyorum ama benim isteklerime cevap verirmi acaba

arkadaşlar aradığınız bütün soruları forumun arama kısmına yazarsanız elbette cevaplarınız var.

uzun bir aradan sonra kokpitime parça üretmeye başladım.

8mm gijon ve delrin somunla devam :D herhangi bir boşluk yok gayet temiz işler çıkarıyorum..

arkadaşlar
arel in yanında mdf şase çirkin duruyor :))

sizce sigma profil işine bulaşayım mı ?? 30x60 1 metresi 20tl falan istenilen ölçüde milimetrik de kesiyolarmış
ne dersiniz ?? esneme falan da olmaz bence taş gibi olur ??
yoksa hiç girişmiyimmi bu işe ?
merhaba çalışmaların çok güzel ama sigma profil boyut buyudukce biraz sıkıntı cıkarabiliyor yaşayarak ögrendim forumda yeniyim bu makineye basladıgımda haberdar olsaydım cok daha güzel sonuclar alırmısım çalışmalarında başarılar..

150220131150.jpg150220131151.jpg

forumun kıymeti bilinsin<<<

Uygun profil ve yapı (konstrüksiyon) seçildiğinde 2000*4000 ölçüleri bile sorun çıkarmaz !

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri