3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

[MENTION=89890]omertek[/MENTION] hahahahah bekliyorum herzaman ama biraz zaman alacak bitirmek :)

ulan ne hizalamışım beee :D

smd ledleri panelin içine pcb ile gömmeyi tasarladım ama baktımki ledler içeri girince ışık açısı daralıyor ve her tarafı eşit aydınlatmıyo.
panelin arkasına 5-6cm gibi uzakta olunca tam oluyor.

eğer şeffaf pleksi kullanıyorsan ışığı pleksinin kenarından vermeyi denedinmi.

ışığı pleksinin kenarından veremiyorum bunlar kokpit panelleri olduğu için düz bir zeminin üstüne monte ediliyor.

ulan ne hizalamışım beee :D

smd ledleri panelin içine pcb ile gömmeyi tasarladım ama baktımki ledler içeri girince ışık açısı daralıyor ve her tarafı eşit aydınlatmıyo.
panelin arkasına 5-6cm gibi uzakta olunca tam oluyor.

Led geneldedoğrusal ışık verdiğinden çok yakın oldumu hoş durmuyor,biraz mesafe,biraz reflektör hatta led sayısınıda 1 düşürünce hoş olur. ama mesafe artırınca panele sığarmı o var. Bu arada çizimi neyle yapıyorsun.

Asenyurt bu yaptıkların uçakta kullanmak için mi, yedek parça gibi, yoksa oyun için odanda simülasyon mu kurdun?

uçakta da aslında kullanılır fakat havacılıkta kullanmak için onay alınması lazım ilgili otoriteden. o yüzden bazı parçalar çok benzer olduğundan arkasına bi yere "dont use in real aviation" yazmak lazım.

evet evde 737 simulatorum var.

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,979
Son üye
ahemsa
Geri