3 Fazlı konpanze yardım.

Entes MPR63 modelinde, veri alma sıklığına göre toplam süresi değişen ortalama 1 haftalık datayı hafızasında tutuyor yeni veri aldıkça eski verileri otomatik siliyor. Ofisiniz analizöre çok uzak değilse kablolama ve konvertör ile pc irtibatı sağlanıp anlık bilgileri görebilir pc'nize kayıt edebilirsiniz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

sistemde 5 adet trafo var ve hepsinde entes mpr 63 enerji analizörü mevcut.
ama bunlara bilgisayar bağlama imkanım yok.
bunun için hafıza kartı veya usb girişi olan bir enerji analizörü arıyorum
ilginiz için teşekkür ederim

http://www.entes.com.tr/tr/katalog/analizor.pdf

Bağlama imkanım yok derken neyi kastettiğinizi anlayamadım internet üzerinden de kablo ve konvertör üzerinden de pc'ye bağlantı mümkün !

http://www.entes.com.tr/tr/katalog/analizor.pdf

Bağlama imkanım yok derken neyi kastettiğinizi anlayamadım internet üzerinden de kablo ve konvertör üzerinden de pc'ye bağlantı mümkün !

trafonun yakınlarında bilgisayar yok. Laptop um da olmadığı için bağlantı yapamıyorum.
hafıza kartına kayıt olayı olsaydı. hafıza kartını çıkarıp başka bir yerde bilgisayar takarak bilgileri işleme imkanın daha kolay olurdu

fazları kontrol edıp monofaze kondansatorleri ihtiyaca gore hangı faza ihtıyac varsa ona gore baglaması lazlım

fazları kontrol edıp monofaze kondansatorleri ihtiyaca gore hangı faza ihtıyac varsa ona gore baglaması lazlım

Elektrik dağıtımda dengesizlik olayı stabil bir olay değildir sürekli değişkenlik arzeder dolayısıyla hangi fazın ihtiyacı varsa ona bağlanması lazım lafı tamamen yanlıştır.
6 adet monofaze kademe fazlara eşit dağıtılır yani ;
R fazı 1 kVar
S fazı 1 kVAr
T fazı 1 kvAr
R fazı 0,5 kVar
S fazı 0,5 kVAr
T fazı 0,5 kvAr

Röle o anki dengesizlik miktarına göre hangi fazın kapasitif ihtiyacı varsa onu alır. Çünkü bu değerleri ve fazların isimlerini röleyi set up yaparken giriyorsunuz yani röleye tanıtıyorsunuz okey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…