3 Veya 2 Çakarlı polis devrei (Yardım)

tamer4100

Üye
3 çakarlı bir flaşör devre yapmak istiyorum.2 adet led ile.Devre şemasını buldum fakat baskı devresini bulamadım.Programda kendimde hazırlayamıyorum bulan veya yapabilecek varsa verebilirmi...

Şema:
Polis Flasher Devresi | Devre Yapımı - Elektrik Elektronik Devreleri

3 çakarlı bir flaşör devre yapmak istiyorum.2 adet led ile.Devre şemasını buldum fakat baskı devresini bulamadım.Programda kendimde hazırlayamıyorum bulan veya yapabilecek varsa verebilirmi...

Şema:
Polis Flasher Devresi | Devre Yapımı - Elektrik Elektronik Devreleri

güzel bir proje ama devreyi yaparsanız aracınıza falan takmayın polis tarafından ceza alırsınız çünkü ben buna şahit oldum :) devre oldukça kolay. 555 entegresi ve 4017 entegresi ile bu lambaları yakabilirsiniz. Kırmızı led gruplarını 4017 entegresinin bazı bacaklarına mavi led gruplarınıda 4017 nin bazı bacaklarına bağladığınızda olur. şimdi aklıma gelmedi hangi bacakları olduğunu. sizin yapacağınız ilk önce 4017 ent. ile yürüyen ışık devresini kurmak. bu devrede 10 tane led olacak. ama siz sadece 2 ledi kullanacaksınız. bu 2 ledin bir tanesi kırmızı diğeri de mavi olsun.sonra diğer 8 ledi sökün atın.

Son düzenleme:
hiç birisi 1 liralık çakmakların içindeki flaşör devresi kadar gerçekçi olamaz.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri