4 Adet Dome Kamera Bağlantısı Hakkında Yardım İstiyorum

KuRSuN06

Üye
merhaba arkadaşlar. ben 4 adet dome kamera bağlamayı düşünüyorum bizim bahçeye bahçe çok büyük ve bu dome kameralar ptz olacak yani sağa sola aşağı yukarı hareket ettirebileceğim türden ancak alacağım kayıt cihazında 1 adet rs485 girişi var ve benim 4 adet dome kameramın her birinden rs485 kablosu çıkıyo ben her kamerayı nasıl kontrol edebilcem sadece bi tanesinimi kontrol edebilcem ? kameralardan bnc çıkışı rs485 çıkışı bide besleme çıkışı var ? ancak kayıt cihazımda sadece bir adet rs485 giriş yeri var ben nasıl bağlıycam 4 adet rs485 i kayıt cihazıma ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
RS 485 paralel bağlantı yapılabilir, ancak olması gereken seri bağlantıdır, yani 1 nci kameradan çıkıp 2 nciye girer, ondan 3 e, ondan da 4 ncüye, en son da DVR a girer. En uzaktaki dome kameraya hatsonu direnci ile sonlandırma yapmak gerekebilir.

Kameralar genelde dip switch ya da menü üzerinden adres yapılmalıdır, adres yapılmazsa kontrol edemezsin ya da hepsini aynı anda kontrol edersin :)

Dome kameraların haberleşme protokolünü de bilmen gerekir, elinde teknik döküman varsa faydalı olur, marka modele göre protokol değişebilir.

RS 485 paralel bağlantı yapılabilir, ancak olması gereken seri bağlantıdır, yani 1 nci kameradan çıkıp 2 nciye girer, ondan 3 e, ondan da 4 ncüye, en son da DVR a girer. En uzaktaki dome kameraya hatsonu direnci ile sonlandırma yapmak gerekebilir.

Kameralar genelde dip switch ya da menü üzerinden adres yapılmalıdır, adres yapılmazsa kontrol edemezsin ya da hepsini aynı anda kontrol edersin :)

Dome kameraların haberleşme protokolünü de bilmen gerekir, elinde teknik döküman varsa faydalı olur, marka modele göre protokol değişebilir.

Güzel !

while True: pass

Seri bağlantı kelimesi bir çok kişi tarafından yanlıs anlasılabılır...
seri bağlantıdan kast edilen şudur;

Her dome kameradan kayıt cihazına değilde ; Dome Kameradan Dome kameraya En son kalan Dome kameradan kayıt cihazına demek daha dogru olacagını dusunuyorum bunun yanında
Genelde 485 protokolunu kullanmak için ayrı bır kablo cekmek yerine 4-1 Cctv kablo kullanıp ses için ayrılmıs olan kabloları haberlesmek için kullanırlar Dolayısıyla Dome kameralardan gelen her kablo kayıt cıhazına baglandıgındada hıcbır problem yasanmaz

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri