40 ve 100watt Dc akım için diyot seçimi

okutkan kardeş resımdekını yapabılırsın mosfet irfp 450 benım önerdığım irfz 44 ten farklı değıl fiyat olarak irfz 44 daha hesaplı olsa gerek otomobillerde kalorifer fanı devır kontrolunda kullanılıyor yuksek akim akitabılırsın uzerınden kesınlıkle soğutucu takman lazım mosfet e dahada guçlu olsun dersen iki mosfetı paralel kullan çıkışlarını dıyottan geçır mesela 6 A dıyot olabılır

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba tl494 ile sviç güç kaynağı yapmıştım uzun zaman oldu ama afedersınız eşşek gıbı entegre besleme voltajı yanlış hatırlamıyorsam 15 voltu geçmemelı

Entegreyi bi şekilde besleriz sorun yok. Elimde 500 watt 26 volt transformatör var. Lineer bir güç kaynağı yaptım ama istiyorum ki PWM ilede test etmek istiyorum.

Bu 26 voltu güçlü bir köprüdiyot ve kondansatörle doğrultup filtre edicem. yaklaşık 35 - 36 volt 18 - 20 amper verebilir. Bunu bir pwm entegresi ile müsfet sürüp 0 - 30 volt kontrol etmek istiyorum. Ama yol yön bilmiyorum. Neyse konuyu dağıtmak istemezdim özelden yazarım abi.

okutkan kardeş resımdekını yapabılırsın mosfet irfp 450 benım önerdığım irfz 44 ten farklı değıl fiyat olarak irfz 44 daha hesaplı olsa gerek otomobillerde kalorifer fanı devır kontrolunda kullanılıyor yuksek akim akitabılırsın uzerınden kesınlıkle soğutucu takman lazım mosfet e dahada guçlu olsun dersen iki mosfetı paralel kullan çıkışlarını dıyottan geçır mesela 6 A dıyot olabılır

Malesef, elektronik hakkında bilgim yok:)

okadar ulaşilamıyacak yapamıyacağın bişey değıl yeterkı ben yapacağım de cesaret ver kendıne azim elınden kurtuluş olmaz yukardakı şemayı al elektronik malzeme satıcısından al en fazla 20 tl tutar yanarsa yansın nelere 20 tl vermıyoruz ama başarırsan o malzemeyı her elıne aldığında aldığın haz anlatılmaz yaşanır derlerya bence sen yaparsın

benım bir elemanım var resımdekı kartı montaj yapıyor ılk başladığında drenç kondansator değerlerını bılmıyordu 1 numara 2 numara dıye başlattım montaja 5 yıldır beraber çalışıyoruz benım yaş 60 12 yaşindan berı bu iş içindeyım elemanın yaptığı montaj benım yaptığımdan çok daha duzenlı sebebıde yılların verdığı aşiri guven hata yaptırıyor montaj işini bıraktım artık

Doğuda bi ilçede görev yaptığım için ancak internetten siparişle işlerimi halledebiliyorum. Elektrik konusunda birleştirme lehim gibi işlemlerini yaparım ama elektroniğe el atmayı düşünmüyorum şimdilik:)

Bende Mardin Dargeçit te görevdeyim:) Burada günlük yaşam haricinde bişeyler yapmak sıkıntı. Kalıcı olmadığımız içinde burası için bişeyler düşünemiyoruz da.. Memlekete gittiğimde daha ayrıntılı olarak çalışırım inşaallah.. Bu konuda da ölçüm panelini iptal etmek zorunda kalacağız sanırım.. Aslında çokta gerekli değil ama yapmışken ayrıntılı şekilde yapmak istemiştim:)

220/5 volt AC trafo aslında ağaç işleme için tam ideal trafo ölçme yerıne kullandığınız rezistanstan 15 cm trafo çikişina serı bağlasanız internette reosta dıye aratırsanız çıkar resım olarak ekledım boyle duzeneklede ayarlıyabılırsınız

Ekli dosyalar

• reosta_devresi.gif
    reosta_devresi.gif
    132 KB · Görüntüleme: 4

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular