400x254 3 eksen cnc router yapmaya çalışıyorum...

Ray ve arabaları çoook ucuza temin ediyorsunuz galiba.
Adresi yazsanız da forumdaki arkadaşlarda alsalar ya.

Atilla bey... selamlar benim sorum sistemde hareketi kramiyer olarak nasil bir urun kullandiniz taslanmis helis veya standart duz dis ile mi.. bosluk sorunu oldumu ve olduysa nasil cozdunuz anlatirmisiniz??

Atilla bey... selamlar benim sorum sistemde hareketi kramiyer olarak nasil bir urun kullandiniz taslanmis helis veya standart duz dis ile mi.. bosluk sorunu oldumu ve olduysa nasil cozdunuz anlatirmisiniz??
1,5 modül standart düz diş kullandım. sistemi yay ile gerdim boşluk sorunum olmadı. Önce Pinyonları deliksiz alıp tornacıda deldirdim, fakat yavpalama yaptı. Sonra Fabrikasından hazır delikli sipariş ettim, onunda bir tanesinde hafif yavpalama var.
Kramayer sürekli yağlanma ve tozdan korunma istiyor.
Şimdiki aklım olsa Çelik telli triger kayış kullanırdım.

Zor iş .
Tornada universal aynalarda çöz bağla yaparsın iş değişir.
Bir dişliyi tam eksende delmek zor iştir.
Ayna ne yakaladıysa ..
Birde matkapla deldin mi .
Matkap çok kısa olsa da punta matkabı ile markalanmış olsa da zordur.
Son paso illa kalem ile verilmelidir.
Bu süreç de zor iş.
İşin doğrusu dişli kaba işlenir yani dişsiz iken tam iç çapa göre malafaya takılarak azdırmada diş çekilir.
Bunun dışında çok zor.
Zor çünkü tekrar aynaya bağlayamazsın , bağlarsın da dış çapın düzgün döndüğünü ölçemezsin .
İşin ustası bir şeyler yapar mesela ayarlı ayaklarla ama işin gücün yoksa ayna değiştir oooo salla gitsin...

Eksantrik dönen dişli bir büyük birde küçük çap arasında gider gelir yani cnc duvar saati gibi çalışır.
Saniye kolu 12 den aşağı 28 saniyede 6 dan yukarı 32 saniyede , sonuç 60 sn bir tur , doğru mu doğru

Mdf den bile olsa cnc si olan biri bir silindiri ortasından işleyemez mi ?
Mach3 de ne marifetler var...

Yavpa >>> YALPA

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…