5x(1x95) ne anlama gelebilir

bbir projeyi incelerken toprak ve notr hatlarinin ayri 120 lik kablolarla cekilmesine ragmen kat dagitim panolarina 5x(1x95) kablolar cekiliyor . Simdi kafama takilan bu 5 kablonun fazlara nasil dagitilicagi biraz dusundum acaba herkat icin bi fazimi eksik birakmis ama oda degil zaten dort kat yuk dengelemesini nasil yapmmis yada bi yazim hatasimidr .

Bu arada ben iskender ki nickimdende anlasilacagi uzere sizlerle tanistigima memnun oldum isallah bu memnuniyetim sizleri tanidikca artar hepini merhaba ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Projenin ilgili kısmını burada bir gösterirsen cevap veren olabilir...

3(1*95)/95+95mm² Nyy Olmasi Mantikli. 3 Faz 95'lİk NÖtr 95 Lİk, Toprak 95 Lİk Seklİnde... İyİ GÜnleerr

Bence yazım hatası olabilir
1. si toprak hattını 120 lik kablo ile çekmeye gerek yok faz hattı 95 lik ise oda 95 lik olabilir.
2.si 5x(1x95) her kat için yani 4 kat için 4 kablo desek bide bina merdiven,asansör vs beslemesi desek olur ama hiç olmıcak iş bence.
Tabi projeyide görmek lazım.

Sanirim olay su sekil de gerekli gucu bes adet baraya bolerek buradan oratalama bi kw yakalayarak diger panolara bolmus diger panoalrdan kastim magza panolari vs bu kadar guc neye lazim diyebilecek arkadaslar olabilir ama yine de tahmini bi yorum bi aciklama veya isaret yok

120 lik toprak kablosu olayida iki adet trafo changeower matigiyla kullaniliyor tekrar iki adet beslemeye bolunup ayni kata bi pano daha konuluyor yani aslida 5x1x95 + 5x1x95 var fakat bu iki beslemenin toprak ve noturleri birlestiriliyor bu sebeple kablo 120 lik

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri