6 kutup motoru 2 kutup şeklinde sarabilirmiyim

aksoylar

Üye
Arkadaşlar elimde bir adet inşaat asansör motoru var, 900 devir, ben bunu 2 kutup çalışacak şekilde sarmak istiyorum...bütün değerler aynı bağlantı ve adımlar değişecek, bu durumda sonuç ne olur...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sonuçta nur topu gibi 3000 devirle dönen bir motorun olur... Olur niye olmasın..

Son düzenleme:
6 kutuplu motorda bir faz başına düşen bobin sayısı daha fazladır en az 3
ama iki kutuplu motorda faz başına 2 bobin düşer
aynı spir ve tel kesitini kullanırsan nasıl olacak düşündünmü hiç
sargıların empedansı değişecek bunu hesaba kat

Daha önce 0.55 kw, rediktör motorunu 4 kutup iken 2 kutuba çevirdim hiç şikayet olmadı halen'de çalışıyor...fakat burada 4'ü 2'ye değilde 6 kutubu 2'ye çevirmem gerektiğinden yanlış yapmıyalım deyip üstat'larıma bi danışayım istedim...ben bu motoru dediğim şekilde sarayım bakalım sonuçtan haberdar ederim...verdiğiniz bilgiler içinde minnettarım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…