6s bms devresine bağlı 22voltluk bataryayı şarj edemiyorum

Arkadaslar bu konularda yeniyim forumuda yenı buldum ilk actıgım konu yanlısım olursa kusuruma bakmayın.
6s6p bms devreli 22 volt üreten bi bataryam var. Süreç içinde bu bataryayı kullandıgım için haliyle voltajı düştü. şu anda 12v evde bir tane 20v adaptör ile şarj etmeye calıstım, 19.08 gördüm ve bataryayı çıkardıgımda geri 12v civarlarına düştü. bu bataryayı nasıl şarj ederim?

https://mekatronik.org/forum/threads/6s-bms-sorunu.5453/

Sevgili ustam; 4.2* 6 = 25.2 volt DC 6S BMS' nin güvenle şarj akımını kestiği en üst voltaj değeridir. Şarj amaçlı kullanılan bir adaptörün en az bu voltta veya bundan biraz daha fazlası olması gerekliydi, 26 volt DC gibi. Elinizdeki adaptörlerin voltajı 6S BMS devresi beslemesi için çok düşüktür, o yüzden de 6S BMS devresi yeterli şarj akımını daha düşük voltlu adaptörlerinizden alıp li-iyon pillere veremiyor veya seri bağlı 6 adet lityum-iyon pil devresi bu yüzden tam şarj olamıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
https://mekatronik.org/forum/threads/6s-bms-sorunu.5453/

Sevgili ustam; 4.2* 6 = 25.2 volt DC 6S BMS' nin güvenle şarj akımını kestiği en üst voltaj değeridir. Şarj amaçlı kullanılan bir adaptörün en az bu voltta veya bundan biraz daha fazlası olması gerekliydi, 26 volt DC gibi. Elinizdeki adaptörlerin voltajı 6S BMS devresi beslemesi için çok düşüktür, o yüzden de 6S BMS devresi yeterli şarj akımını daha düşük voltlu adaptörlerinizden alıp li-iyon pillere veremiyor veya seri bağlı 6 adet lityum-iyon pil devresi bu yüzden tam şarj olamıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.
Ustam devreyi söktüm yeni fark ettim, b1(3.7v) kısmının alt plakasında bakır yanmış, erimiş. sorun bu olabilirmi?

2.5V Ve altındaki voltajlardaki piller ölmüştür, geri dönüşü olmaz. şarj tutmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,000
Son üye
emrezorlu

Yeni konular

Geri