ac driver ile dc motor sürme

sabit mıknatıslı d.a. motorlar çok uzun zamandır var. uyartıma da ihtiyacı yok. Burada mesele cihaz satmak için birilerinin, duyduğu yalan-doğru şeyleri insanlara itelemeye çalışması.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merak ettim ATV 12'nin kullanma kılavuzuna baktım. DC motorla ilgili tek satır geçmiyor. Ancak tanıtım broşüründe: "Küçük DC motor uygulamalarına alternatif" mealinde bir ibare var. Sanıyorum bu ibareyi satıcı yanlış yorumlamış. Orada kastedilen "DC motor kullanacağına AC motor ve ATV 12 kullan" elbette.

Dc motordan kasıt brushless DC.. Yani rotoru mıknatıslı dc motor.. Enteresan bir şekilde bu motorlar 3 fazlı ve kare dalga ile besleniyor ve adı da Fırçasız DC Motor... Sinüs dalga ile beslenen ise AC servo motor(PMSM)dur. Dc yi sürer dediğinden kasıt bu DC motorlar olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri