AG HAVAİ HAT GERİLİM DÜŞÜMÜ HESABI

kral23

Üye
merhaba arkadaşlar 160 kva trafodan beslenecek ve trafodan 15 direk uzaktaki direkten (direklerdeki iletken tertibi 3a+r/p) branşman alarak (branşman hattı 4x16 mm kare)10 kw gücünde bir tesisin gerilim düşümü hesabının nasıl yapıldığı hakkında yardımcı olursanız sevinirim. sitede bir çok tablo var ama ben işin içinden çıkamadım
(hesaplamalar biraz açıklamalı yapabilirseniz sevinirim. )
iyi çalışmalar saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Forumumuzda,konu ile ilgili olarak uygulayabileceğiniz bir program var ( mehoza ).Ondan
istifade edebilirsiniz.

dostum öncelikle ilgin için teşekkür ama zaten mesajı göndermeden önce site içerisinde arama yapmıştır. ama maalesef bulamadım mehoza programının hangi alt başlık altında olduğu hakkında bilgi verirsen sevinirim saygılar

Arama bölümüne " mehoza " yazarak,mesajı bulabilirsiniz.Kullanıcı adını girmeniz yeterli.

dostum o şekildede denedim ama sadece benim mesajımı buluyor

elektrik-elektrik genel-ag. gerilim düşümünde 31.03.2009 tarihli mesaja bakınız.

Ekli dosyalar

• AGDH1v1.rar
    18.4 KB · Görüntüleme: 877
Son düzenleme:
size çok zahmet verdim çok güzel bir programa benziyor yardımarınız için çok teşekkür ederim. saygılar

K.L.N.10 ÜZERİ -7 FORMULUNU KULLAN

Forum istatistikleri

Konular
129,521
Kullanıcılar
452,105
Son üye
turan_k
Geri