Akü şarj devresi (otomobil aküsünü şarj etmek için)

arkdaşlar benim elimde 24v 2a lik trafovar ben bununla 12 v normal araba aküsünü şarj etmek istiyorum böyle bi devre var ise paylaşırsanız sevinirim

cnetubs kardeşim acil lazımsın msn adresini bana yollayabilirmisin acaba

arkadaşlar ölmüş kurşun asitli aküleri canlandırabilmek için darbeli (galiba 120 Hz) yüksek gerilim uygulanıyordu. Bu işlemin adı yanılmıyorsam DESÜLFATÖR diye geçiyordu arama motorlarında arayın ilgili kaynaklara ulaşırsınız. Önce site içerisinde araştırın bulamazsanız arama motorlarında arayın. sadece bana şu lazım bulun bunu demekle olmaz. Biraz araştırın sonuç çıkmazsa sitede size yardımcı olacak ustalarımız çok, yardım ederler... Herkese iyi günler , kolay gelsin

arkadaşlar bana basit bir 12 volt akü şarz cihazı devresi lazım fakat acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ettim

akünün ömrünü kısaltan nedenleri ortadan kaldırısanız akünün ömrünü uzatmak için şartlar sağlanmış olursunuz . akü yü şarj süresin den fazla şarj da tutmak akü ömrünü bitiren nednelerden en önemlisidir gereksiz sürelerde şarj da bırakmayın tammamnen deşarj edip sora şarj edin , suyunu yoğunluğunu sıksık kontol edin oksitlerini temizleyin uzun yıllar kulanırsıznız...

arkadaşlar 15-18v dc girişli 12vdc çıkışlı akü şarj devresine istiyacım vardır. yardımcı olur msunuz..

Arkadaşım sana daha iyi bir önerim olacak. (GÜNEŞ PANELİ + ŞARJ KARTI + AKÜ + İNVERTÖR)
Bu yolda ilerlersen daha verimli bir sistem elde edebilirsin.

Otamatik şarj kesiyormu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…