Akülü Araç İçin Elektrik Motoru ve Sürücüsü

hedvid

Üye
Selamlar,

Ufak bir araba yapacağım. Araba üstündeki yükle beraber toplam 150 kg civarında oluyor. Yürüme hızında gidecek bir araba olması ve biraz eğitimleri tırmanabilecek torku olması yeterli.

Arka iki tekerde 12V - 250W iki adet motor kullanmak istiyorum. Fakat bu motorları senkron olarak nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum. Tek sürücü ile ikisini çalıştırabilir miyim? Eğer çalıştırabilirsem iki motor arasında asenkron bir hareket olur mu? Bu durum sürüşe engel oluşturabilir mi ? Motor ve sürücü linklerini aşağıya koyuyorum. Önerebileceğiniz farklı modeller vasrsa onlara da açığım.

Motor linki

Sürücü linki

Alternatif sürücü linki

Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
güzel insan,
1- almak istediğin motor(lar) bisiklet dönüşüm kiti için, ne kadar verim alabilirsin bilemem. (bence zor devir olayı)
2- aliexpress amcadaki sürücü fırçalı motor sürücüsü, senin motor fırçasız.
3- düşük voltajlı motorlar (Watt değil) tork için, kalkış için çok yüksek amper çekerler aklında olsun
4- benim tavsiyem, elektrikli scotter hub motorları var 36 volt , çift sürücü ile çok daha güzel bir şeyler yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,511
Kullanıcılar
452,088
Son üye
Wasp

Yeni konular

Geri