Akım izleme ile ilgili devre

Merhaba... Pres uygulasında,akım takibi konusunda bir uygulama için devre tasarımı yapmak üzereyken, sizlerin mesajlarına rastladım.

Meselem şudur....
24V DC ile çalışan bir motoru kullanarak basit bir press uygulaması yapıyorum. Motor basıncı oluşturmadan önce 1A DC akım çekmektedir. Baskıya girdiğinde akım yükseliyor; 2A civarında akım çekmeye başladığında motoru durdurmam gerekiyor.

EPA741 ile bu DC ve (nispeten endüstriyel uygulamalara göre küçük olan)akımı algılayıp, plcye bir çıkış aktarmak mümkün müdür? Başka bir ürün veya devre olabilir?

Akım değerinin set noktası değişken olacak. 1,5A ile 3A arasında istediğim noktada çıkış almak istiyorum.

saygılar selamlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…