akım & voltaj istenilenin üzerinde !

webki

Üye
merhaba arkadaşlar.. acil yardımlarınız gerekiyor ve eğer yanlış yere topic açmışsam affola...

güzel bi ilimizin bi ilçesinde oturuyorum ve elektrikten hiç anlamam.. sadece ilçede topraklama yapılmadığını biliyorum. evimde de ters bağlantı yapılmış :S ama ne olduğu hakkında en ufak bi fikrim yok.. bi senedir sorunsuz yaşıyorum..

taaki bugün bi alet alana kadar..fişini prize taktım ve ekranında hata-3 hata-4 yazısı belirdi..kılavuzuna baktım ve voltaj ile akımın istenilenin üzerinde olduğunu gördüm.

bunu gidermek için ne yapmam gerekiyor?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
:S

"üşütsünler" yazsaydın da tam olsaydı....:xxxxxxxxx

Tedaşla aranız iyi değilse regülatör kullanacaksınız (regülatör elektriğin farklı faktörlerden dolayı düşmesi yada yükselmesi için yapılmakta olan elektrik cihazlarıdır).koşu bantıda size pahalıya gelecek artık.

bağlantınızı topraklı prizde deneyin, cihazınızın bağlandığı prizi voltmetre ile ölçün voltajda anormallik yoksa çalışması gereklidir. Eğer yine çalışmıyorsa bandın üzerinde güvenlik amaçlı yapılması gereken bir işlem mevcut olabilir. Her yolu denediniz yine çalışmadı aldığınız yere durumu bildirin. Şebeke hattınızda problem olsa diğer cihazlarınızda da bunu gözlemlersiniz merak etmeyin. Bence sorun cihaz problemi yada bağlantı problemi.

arkadaşlar 630A general marka motorlu şalterin şebeke jeneratör kumandasını çizermisiniz.yani şebeke kesildiğinde jeneratör devreye girecek,şebeke geldiğinde jeneratör devreden çıkacak

arkadaşlar 630A general marka motorlu şalterin şebeke jeneratör kumandasını çizermisiniz.yani şebeke kesildiğinde jeneratör devreye girecek,şebeke geldiğinde jeneratör devreden çıkacak

meydanı boş buldun,soru soruyorsun.jeneratör için soru kısmı var arkadaşım.

Anlamadığım ilçede neden topraklama yapılmıyor olması.Ters bağlantı falan boş verin çağırın bir elektrikçi şebekede sorun varsa söyleyecektir.Yoksada makinanın servisini çağırın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…