alarm problemi

karakurt06

Üye
arkadaşlar elimde ca60 plus bir panel ve lcd62b keypad var sistemi kurdum ama
alarmı kurunca geçikmeli girmesi gereken alarm kurulum sinyalı bitince çalmaya başlıyor bilgisi olan varmı tşk.

merhaba
ca 60 plus paneller ve lcd keypadler savesa markasının kurulum ile birebirdir alarmı kurarken herhangi bir zone yanıyorsa sizde alarmı kuruyorsanız ondan yapıyordur ayrıca lcd keypadi yerinden bir sökün ve yenidn takın yani altındaki sabotaj swicini açıp kapatın ve açık zoneleriniz varsa kontrol ediniz ayrıca 21 adresindei zoneyi pasif hale getirmeyi unutmayınız hngi zone girişe yakın ise o zoneye giriş gecikmesi yapınız örneğin 3 nolu zone ise enter 7777 23 1 enter yapınız
detaylı kurulum bilgisi için CA 60 plus panel programlama klavuzu bu dosyayı kullanabilrsiniz
saygılarımla

tşkler sizin dediginiz bütün uygulamaları yaptım hatta pır ların üzerlerini kapattım ama sonuç degişmedi.

merhaba açık ve net olarak söylebilirimki sisin zonelerden biri açık
o zaman şöyle yapıcaz bütün zoneleri 21 den başlayarak 26 ya kadar 0 olarak pasif hale getirip tekrar deneyiniz yine hata verirse keypad swicinizi kontrol ediniz sorunun düzelmesi gerekmektedir
pırın önünü kapatarak bu sorunu çözemessiniz zoneleri panelden pasif hale getiriniz.olursa tekrar eski haline getiriniz.
saygılarımla

ilginize çok tşk ederim
ben bu yöntemide denedim 21 den 26 ya bütün zonları 0 yapınca alarm kuruluyor
21 zon 1 22 zon 3 23 zon 3 24 zon 0 25 zon 0 26 zon 0 böyle olunca alarm
kurmaya basınca süre dolunca başlıyor ötmeye daha sonra 21 zon 0 22 zon 0 23 zon 3 24 25 26 o yapınca kuruluyor
21 zon 0 22 zon 1 23 zon 0 24 25 26 0 bu seferde alarm kurulmuyor
21 zon 0 22 zon 0 23 zon 1 24 25 26 0 bu seferde alarm kurulmuyor ve de ben her program degiştirdigimde 2 bazen 3 bazen 4 nolu hataları veriyor.
acaba panel in programında bir şeyler olabilirmi.

merhaba
öncelikle şunu belirteyim sisin panelinizde toplamında bağlantı yapabiliceğiniz 5 zone var yani 2-3-4-5-6 şunu için diyorumki 1 nolu zone yok panel 2 en başlar dolayısı ile 1 nolu zone keypade bağlıdır swic yani 21 adresini 0 yapınız ilk girişte sizi gören pır varsa 1 yada kapı kontağı varsa onu 1 yani gecikmeli diğer zoneleri de 2 yani takip yapınız
özellikle belirtiyorum 21 nolu 1zone adresini kullanamassınız ancak keypad üerinden kullanıcağınız için bu adresi 0 yapınız sorununuz çözülücektir
bu işlemleri yapmadan önce isterseniz paneli resetleyin
saygılarımla

tşk ederim bugün gün içinde tekrar bu problemle ilgilenicem size tekrar yazarım ilginize tşk ler

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,298
Son üye
alitoloji

Yeni konular

Geri