alarm reset

arkadaşlar termik açtığında arıza lambası yanıyor sesli alarm çalışıyor buraya kadar sıkıntı yok ama benim birde hammadde silolarım var bu silolarda 220 sensör kullanıyorum sensörden dönüş alıp sesli alarmı ve silo dolu lambasını çalıştırıyorum ama dolan silo hemen boşalmıyorki bu yüzden dolu lambası yansın yalnız sesli alarmı susturayım nasıl başarıcam yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkür edrim

arkadaşım silo nedir anlamadım ama. sensörün çıkışına bide zaman rölesi bağla zr nin kapalı kontağından sesli ikazı besle mesela 15 sn. sonra kendisi dursun lamban yıne sensör gördüğü müddetçe yansın

Selam,
o dediğiniz kolay da bakalım foruma çizim eklemeyi becerebilecek miyim.Bu çizim yapılabileceklerden sadece birisi

evet linki denedim olmuş.bu konunun üzerine düşmeliyim :D

Önemli not:biraz önce buraya başka bir link koymuştum.şemada mühürlemeyi unutmuşum.Hatırlattığı için sayın abuzettin20 arkadaşıma teşekkür ederim.

arkadaşımbirazda zorla kendini bunlar çok basit konular bir zaman rölesine bakar olay istersen çizipte verelim.

soycul ' Alıntı:
arkadaşım silo nedir anlamadım ama. sensörün çıkışına bide zaman rölesi bağla zr nin kapalı kontağından sesli ikazı besle mesela 15 sn. sonra kendisi dursun lamban yıne sensör gördüğü müddetçe yansın
sayın soycul kardeşim;
güzel bir fikir.Ben çizimde zaman rölesi kullanmadım.Nedeni ise,zaman rölesinin kapatma süresi dolmadan önce alarmı birisinin görmemesi veya duymaması ihtimalini göz önünde bulundurmamdır.Tabii prosesi iyi bilmediğimden böyle düşündüm.Eğer oralarda sürekli birisi varsa ya da kesin duyarlarsa o başka.O yüzden manuel tercih ettim.
Konunun basitliğine gelince ,herkes için basit ve zor konular vardır.Bize çok zor gelen konular da bir başkaları için basit olabilir.

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim zr koyarsam sürekli devrede kalacak ayrıca bu silolardan bende 20 adet var yani 20 adet sensör dönüşü alıyorum 1. silo doldu tamam alarm devreye girdi 15 sn sonra zr alarmı devreden çıkardı fakat zr devrede benim 2. silom dolduğunda zr nasıl hareketlenecek yoksa ben mi yanlış düşünüyorum ayrıca sayın hsnuys arkadaşım şu anda 145 motorlu bir yem fabrikası kuruyorum bunların tek devresi var yıldız üçgeni var kilitli sistem var en önemlisi tek başıma sabah 8 gece 23 çalışıyorum bu şartlarda kendini zorlayabiliyorsan helal olsun sana

uzun köprülü arkadaşım zaman rölesi kullanmanı tavsiye ederim. ama sadece anlık 1 puls veren zaman rölesi kullan.normal zaman rölesi kullanacaksan bayağı bi kumanda devresi yapama lazım.

bütün sensör dönüşlerini paralelle çışışınada kontaktör bağla üzerinede bir zaman bloğu tak kontaktörden lambaya zaman bloğundan da kornaya çıkış ver işlem tamamdır

arkadaşlar bu silo nedir hale anlamadım ama şuda var eğer ki 20 tane sensör varsa hepsini paralel bağlarsak zrye. bu seferde hangisinin dolduğunu anlayamayacağız. bence arkadaşım herbirine ayrı lamba koy ama sesli ikazı ortak olsun

soycul arkadaş yine mantıklı bi cevap daha verdin.silo ise kamyon arkasında silindirik depolar vardır petrol , su vs. onun dik oldugunu altında bir kapak .kapağa bağlı helezon yaylı veya hava vakumu yapan bir hortum oldugunu düşün.üstten doldurulan bir tank.alttan boşalıyo işte :D

Forum istatistikleri

Konular
129,281
Kullanıcılar
451,711
Son üye
ak48

Yeni konular

Geri