Alarm Sistemi Yıldırım'dan koruma ?

hakan0020

Üye
Merhabalar Paradox spectra 1728 ana panelim var.Antalyada yaşıyorum voltaj gidip gelmeleri ve yıldırım düşmesi burada maalesef çok fazla.Alarmıda bağlayabileceğim iyi bir toprak hattım yada su borusu hattım yok.Bu sistemi özellikle yıldırımdan nasıl koruyabilirim.Alarmı kuran arkadaşım sigortasını kapatmamı söyledi.Ama mağlum evde yokken sigortayı kapayamam.Birde alarmın sigortası ayrı bir sigorta Ve sigorta modeli B6 yani 6 ampermiş.Bu sigorta bana ileride problem yaratırmı??Bana acil yardımcı olun lütfen.....

Yıldırımdan korunmanın belkemiği,düşük bir topraklama direnci sağlanmasıdır.İyi bir toprak-
lama tesisatı yapmadığınız sürece,kullanacağınız koruma aygıtları hiçbir işe yaramaz.

Merhabalar Paradox spectra 1728 ana panelim var.Antalyada yaşıyorum voltaj gidip gelmeleri ve yıldırım düşmesi burada maalesef çok fazla.Alarmıda bağlayabileceğim iyi bir toprak hattım yada su borusu hattım yok.Bu sistemi özellikle yıldırımdan nasıl koruyabilirim.Alarmı kuran arkadaşım sigortasını kapatmamı söyledi.Ama mağlum evde yokken sigortayı kapayamam.Birde alarmın sigortası ayrı bir sigorta Ve sigorta modeli B6 yani 6 ampermiş.Bu sigorta bana ileride problem yaratırmı??Bana acil yardımcı olun lütfen.....

merhaba
paradox alarm sisteminde elektrik gelip gitmesi çok sorun değildir normal şartlar da akü kapasitesi 48 saatir ancak elektrik çok gelip gidiyor ise bir ups önerebilirimçünkü panele ilkelektrik anlık geldiğindde yüksek voltaj gelme riski olabiliri aayrıca yıldırımdan korunmak için topraklamayla bağlantılı bir paratoner yaptırmalısınzız
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
129,000
Kullanıcılar
451,211
Son üye
RSALPEREN

Yeni konular

Geri