aliexpress kargo fiyatları ucuz mu

hearthief

Paylaşımcı üye
arkadaşlar acemi olduğum için size sormak istedim, ben mesela aliexpress ten böyle bir dc-dc dönüştürücü sipariş etmek istiyorum..
https://tr.aliexpress.com/item/XL60...id=7de95f24-4403-4da3-8e22-8271a0020d5a&tpp=1

Kargo seçenekleri:
Yanwen Economic Air Mail ile ücretsiz diyor, tracking yok
China Post air Mail ile 1.47 $ ve tracking var, seçilirse:
Toplam Fiyat: US $2.37 ( kargo dahil Türkiye dekinin yarı fiyatına sanırım)

fakat aklıma takılan bu ürün taa Çin'den yada her nereyse bu kargo fiyatına Türkiye'ye nasıl geliyor. Türkiye'de şehirler arası kargo fiyatları bu kadar pahalıyken, tracking özellikli kargo Çinden nasıl kapıma kadar bu kadar ucuz geliyor ? benim bilmediğim başka şeyler var mı acaba $2.37 den fazla mı tutar ?..

Son düzenleme:
çünkü bizimkiler gibi herkes birbirini ..... tren misali çalışmıyorlar.

Anlamadığım siz türkiye de yaşamıyor musunuz?
Yakıta 5 kuruş zam geldi diye yumurtaya 25 kuruş zam yapan memleket burası. Halk sever birbirini öpmeyi.

O kargo işini bende anlamıyorum. Yazılanın dışında sürpriz yaşamadım. Çinden kuş sapanı aldım 2 dolardan 10 tane. İnternetten sattım kargosu 8 tl den. Sürekli gece gündüz paramızı çalıyorlar... Ne kötü kaderimiz var diyecem biri çıkıp şükret der şimdi. :)

merhaba @hearthief
önce sağlık iyi yıllar ,

ben her zaman mantık çerçevesinde hareket ederim .
bazen duruma göre risk alırım .

1 - acil ürün lazımı ? ( evet , hayır )

2 - evet acil ( Türkiye bulunabilirlik , fiyat )

3 - ürün bulundu ( ürün + kargo ) veya ( ürün kargo dahil ) fiyat almaya değer mi ?

4 - çinden sipariş takipsiz kargo + uzun zaman dilimi + Türkiye de kargo takibi yok ( risk ) / sahte kargo no olabiliyor , çinden yurt dışı çıkışı kargo takibi yoksa hemen anlaşmızlık açıklaması . yurt dışı takibi var Türkiye adresinize ulaşmamış ise , anlaşmazlık açmak ürün bedelini almak ( teslimat sonu zamanına yakın anlaşmazlık açmak + diyelim 15 gün sonuçlanma vs gibi / risk / bu zamana kadar dik durdum paramı geri aldım , zaman bekleme ve işinizde uzadı !!!

önemli bilği ( itiraz durumunda kanıt sunmak için ) : her ürün geldiğinde video çekmek geniş açıdan ürünü açmadan , açılmamış olduğunu döndürerek , açılması ensasında ürün doğruluğu , adet ,renk , cins vs gibi video çekmek yararınızadır .

5 - satıcının almış olduğu puanlar vs güvenilirlik + ürün kargo ( takipli )f iyatı ( değer mi deymez mi ) risk az kargo zamanı !!!
yorum yaparken açıklayıcı bilğilere dikkat etmek gerek !!! ,
Türkiyeden alım yapılmış yorum fotosundan ip uçu takipsiz kargo ile ulaşmış , hızlı gelmiş .

6 - Türkiye içi şu an ortlama 1 dolardan aşağı kargo yok bizde kargo çok pahalı .
sonuç !!! ( benim kararım )
acil lazımsa Türkiyeden sipariş ( fiyatına bağlı 8.26 kargo hariç / 13.50 tl kargo dahil cıvarında )
risk , zaman , ürün bedeli baz alınarak !!! siparişi düşünmek !!!

acil değilde 1. plan en ucuz ürün almak , 2 .plan kargo takipli almak .

benim gibi kafayı yerseniz , fazla düşünürseniz ürünü alamazsınız .
hayırlısı ile kolay gelsin .
not : kafede 1 çay fiyatına ürünü alıyorsunuz !!!
buna da düşünmek gerek !!!
ÇALIŞMAK , ( İSTERSEN ÇALIŞMA AÇSIN ) + SİSTEMİ KURMUŞLAR DÜNYAYI ELE ALMIŞLAR !!!

Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
Hele takım sandıkları var kocaman ağzımın suyu akıyor . Bizim bir kaç takım alabileceğimiz fiyata adamlar kocaman bavul çantalı takım veriyorlar . Ama şimdi belli fiyatın üzerindeki ürünlerin gümrük girişinde vergi uygulaması da başlatmışlar . Bizim memlekette ucuza birşeye sahip olma imkanı zor yani :)

@toyer bir kaç tane kargo firması var, fiyat rekabeti var falan ama demek ki en aşağı bu kadar oluyor, sonuçta devletin firmalardan vb topladığı vergiler hayat şartları bu kadar müsaade ediyor sanırım :(

@vecivicivokke şükredin bencede :) çok daha pahalı ülkeler şehirler var sonuçta, sapan falan derken kendi yolunuzu çizmişsiniz bile :) hala devam ediyor musunuz böyle küçük şeyler alıp satmaya..

@Under Ground forumdan yazmışlardı, 30 euro üzeri olursa vergi %18 civarı ülkesine göre, bu sebeple arkadaşlar anlaşıp üzerine 30 un altında yazdırmak gerek demişlerdi :)

@arkaplan teslimat süresi ve firmanın güvenirliği önemli tabiki, bu ürüne yorum yapan Türklerde olmuş mesela onların yorumları iyi fakat dikkat ettim Türk olunca tracking olmayan beleş kargoyu seçmişler :) yinede ellerine ulaşmış görünüyor..

alakasız mı bilmiyorum, siz yazınca aklıma geldi, youtuber izlemiştim.

Türk aile çocuğu Almanyada doğmuş sonra Türkiye'ye okumaya gelmiş falan, Türkiye ile farkları anlatıyor;

bir yerde sıraya girdiniz diyelim, Almanya da sakin sakin beklersiniz sıranız gelsin diye herkes saygılı, ama Türkiye öylemi uyanık olacaksınız, etrafınızı kollayacaksınız diyor, yoksa gözünüzün içine baka baka sırada önünüze geçerler diyor :) ..

Son düzenleme:

[USER=341058]@Under Ground
forumdan yazmışlardı, 30 euro üzeri olursa vergi %18 civarı ülkesine göre, bu sebeple arkadaşlar anlaşıp üzerine 30 un altında yazdırmak gerek demişlerdi :)
[/USER]

[USER=359586]@hearthief
uyanıklık para etmiyor gümrükteki görevli memurlar keriz mi ?
sadece kargo bedelini düşürebilirsiniz .
ürün alışı belgesi çıktısı , banka k.kartı dekontu vs gibi belgeler istiyorlar vs gibi .
ürünlerin fiyatlarını aşağı yukarı biliyorlar , ne de olsa meslek öyle götürüyor !!!

kusura bakmayın anlatma şeklim biraz fazla kaçtı .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .[/user]

Son düzenleme:
Ucuz kargo işini zamanında çin hükümeti gelişim için destekliyormuş diye duymuştum.
O yüzden kargo bedava/ucuz deniyordu.

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri