Alternatör kömürleri (fırçaları) aşınma süresi

hersey_m

Usta Üye
Merhaba,
Bir arkadaşıma rüzgar santrali yapacam inşallah öyle fazla bir beklentisi 100 W bile yetecekmiş ona neyse,
bende bir araba alternatörü var onun rotoruna mıknatıs falan yerleştirmek yerine ikaz akımı vererek kullanmak istiyorum fazla uğraşmamak için ancak bu kömürler kafamı karıştırıyor kömürler çok çabuk yıpranırmı ayrıca kömürlerin temas ettiği bakır yüzüklerde aşınıyormuş. Kömür ve bakır yüzükler için aşağı yukarı değiştirme süresi ne olabilir bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kömür ve kolletör orijinal halinde yıllarca dayanır.ona baskı yapan yay aksamı aşırı baskı yapmamalı.yani elekrikten değilde mekanik sürtme yıpratır.orijinal malzeme kullanmanı tavsiye ediyorum

zaten yilda bir bile degisse cok sikinti olmaz ama ayda bir falan yipranirsa sikintili olurdu tesekkur ediyorum cevabiniz icin

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri