Ambar aydınlatma

akinbaglan

Üye
selam arkadaşlar;
öncelikle hepinize kolay gelsin diyorum.
önümdeki bir projeye göre 15m eninde 36m uzunlugunda ve 4m yuksekliğinde bir ambarın iç aydınlatması isteniyor.burada sizce hangi tip armatür kullanmalıyım..?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dediğine göre ambar yani çokta fazla önemsemeye gerek yok diye düşünüyorum o yüzden tasarruflu ampülleri tercih etsen daha iyi olacaktır
tabi sadece ambar için dediğinden bunu önerdim ambarı tam olarak ne için kullanacağınızı da eklerseniz daha farklı çözüm önerileriyle yardımcı oluruz

bu ambar orduicin yapiliyor,malzeme deposu olarak kullanilcak.yani sizce en az kac wattlik bir lamba koymak lazim_

sayın akın bağlan

kapalı alan ise 250w lık civalı armatürler kullanabilirsin. eğer sadece depo amaçlı kullanılan bi yer ise sarı ışık veren (6500K) yb sodyum buharlı armatürleri kullanarak önemli oranda tasarruf sağlayabilirisn.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkur ederım sayın yöneticim.
çalışmalarınızda başarılar dilerim

Benim görüşüme göre de tasarruf ve aydınlatma açısından 80-125 W lık tasarruflu ampul kullanman maliyeti düşürecektir.Aynı zamanda enerji verimliliği açısından da faydası olur.

selam arkadaşlar;
öncelikle hepinize kolay gelsin diyorum.
önümdeki bir projeye göre 15m eninde 36m uzunlugunda ve 4m yuksekliğinde bir ambarın iç aydınlatması isteniyor.burada sizce hangi tip armatür kullanmalıyım..?

Ben gecen sezon ordu için bir hangar yaptım lakin benim yaptıgım hangarın nıtelıgı ve boyutları senınkınden epey farklıydı hangar tasarımlarında (özelliklede askesiyeye yapıyorsan) şartnamesini ii okumalısın kaç lüx aydınlık şiddeti isteniyor patlayıcı malzeme depolancak mı v.s. gibi konular çok çok önemli zira patlayıcı buhar oluşturabilecek malzemeler saklanacaksa malzeme seçimlerin çok ciddi önem arzedecektir. Delüx diye bir program var autocad ciziminin üzerine armatürlerini ve güçlerini otutturabilirsin bu sana istenen aydınlık şiddetine göre hesap ve dağılım yapabilmen açısından çok ciddi yardımcı olacaktır, ayrıca ışık eğrilerinin düzgün dağılıp dağılmadıgınıda inceleyebilir sağlıklı bir tasarım yapabilirsin armatür gücünü belirledikten sonra depoda saklanacak malzemenin niteliğine ve şartnamenin doğrultusunda firmalar ile haberleşmeni öneririm yanılmanı engellerler ve bu tür tasarımlar ve imalatlar ile sıkça çalıştıkları için muhtemelen unutabileceğin eksikleri tamamlıyacaklardır. Sonrasında hangarın yerine ve durumuna görede şeklini seçersin hem sağlıklı hemde esnetik bir tasarım yaparsın ama depodaki malzemeyi bilmeden ne kablonu nede armatürünü seöme sakın sonradan tümünü değiştirtirler çok ciddi zarara uğrayabilirsin.

kolaygelsin

Ben gecen sezon ordu için bir hangar yaptım lakin benim yaptıgım hangarın nıtelıgı ve boyutları senınkınden epey farklıydı hangar tasarımlarında (özelliklede askesiyeye yapıyorsan) şartnamesini ii okumalısın kaç lüx aydınlık şiddeti isteniyor patlayıcı malzeme depolancak mı v.s. gibi konular çok çok önemli zira patlayıcı buhar oluşturabilecek malzemeler saklanacaksa malzeme seçimlerin çok ciddi önem arzedecektir. Delüx diye bir program var autocad ciziminin üzerine armatürlerini ve güçlerini otutturabilirsin bu sana istenen aydınlık şiddetine göre hesap ve dağılım yapabilmen açısından çok ciddi yardımcı olacaktır, ayrıca ışık eğrilerinin düzgün dağılıp dağılmadıgınıda inceleyebilir sağlıklı bir tasarım yapabilirsin armatür gücünü belirledikten sonra depoda saklanacak malzemenin niteliğine ve şartnamenin doğrultusunda firmalar ile haberleşmeni öneririm yanılmanı engellerler ve bu tür tasarımlar ve imalatlar ile sıkça çalıştıkları için muhtemelen unutabileceğin eksikleri tamamlıyacaklardır. Sonrasında hangarın yerine ve durumuna görede şeklini seçersin hem sağlıklı hemde esnetik bir tasarım yaparsın ama depodaki malzemeyi bilmeden ne kablonu nede armatürünü seöme sakın sonradan tümünü değiştirtirler çok ciddi zarara uğrayabilirsin.

kolaygelsin

tavsiyelerinizin için hepinize çok teşekkur ederim arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
129,528
Kullanıcılar
452,114
Son üye
azman1962

Yeni konular

Geri