ana şalter atıyor

arkadaşlar başımda büyük bir dert var belki çözümü basit ama ben anlayamadım şimdi 24 kw dalgıc pompa ile ugraşıyoruz mesele gerilim düşümü burda kim ne dedi ise bütün metodları denedim regülatör aldım 100 kva kumanda için online ups taktım kontaktörleri 100/220 aralıgında hyundaı aldım motor 45 dakika sorunsuz çalıştı ama ana trafonun altındaki panodaki tmş attı acaba dedik başka yerdenmi ertesi gün gene denedik 45 dakka sonu gene attı arada kumanda panosunda 80 sonra 100ve 125 amper tmş ve sigortalardan hic biri atmamış ana trafodaki atmış dolayısıyla bedaşla başımız belaya girecek sizce sorun ne hatların hepsi gerilim düşümü hesabına göre çekildi sorun regülatörmü , motormu ,tmş lermi ,hatlarmı,kumanda panosumu teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Ana trafodan size çıkan hattın sigortası kaç amperlik...

Ana trafo A.G. panosundaki kompakt şalterde kaçak akım koruma sistemi olabilir. Röle+açtırma bobini+toroid . Kaçak akım probleminiz olduğunu düşünüyorum. Atan T.M.Ş. kaç amper? Ith (0,8-1) kaça ayarlı ?

ana tmş yi bilemiyorum adamlar acıp gitmiş yalnız hatta epey yük var kücük oldugunu düşünmüyorum

ana tmş yi bilemiyorum adamlar acıp gitmiş yalnız hatta epey yük var kücük oldugunu düşünmüyorum

45dk sonra atması aklıma t.m.ş ortam sıcaklığını getiriyor. Bir kere şahit olmuştum. Saç pano içersi hamam gibi t.m.ş'yi bir elledim yanıyor. Açma değerini ortam sıcaklığı çok düşürüyor. Bakmak lazım...

yani bizim regülatür ,motor vs bir problem yok sorun ana tmş demi diorsunuz

yani bizim regülatür ,motor vs bir problem yok sorun ana tmş demi diorsunuz

Ana panoya bağlı diğer yüklerden bahsedince birde 45dk işin içine girince tahminde bulundum sadece. Trafo A.G. pano T.M.Ş. değeri kablo kesitlerini yükleri belirten bir tek hat şeması verirseniz değerlendirmesini birlikte yapmış oluruz.
Aşırı yük + trafo A.G. pano t.m.ş ortam sıcaklığı ve bu şaltere bağlı olan diğer yükler bu sorunun sebebi gibi görünüyor. İmkanınız olsaydıda ana t.m.ş 'den geçen akımı ölçebilseydiniz.

pano bedaşın bişi yapamıoruz şalteri bile göremedim ben bir daha atmaması için kendi tesisatımda bişiler yapamazmıyım tmşlerimi küçültsem kacak akım taksam (ama tutacanı sanmam) birde analizör bey istediniz tek hat şeması cok zor bu hattan beslenen 7,8 ev var onların gücünü bilmioruz birde bizim ana panomuz(evin panpsu)hattın son panosu biz motoru ordan 50 m uzaktan beslioruz ana panomuz ve trfo arası 150 m teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…