Ankastre fırında kaçak

Öyle bir şey olsa ara bağlantı borusunu atlayıp fırına kadar ulaşamaz. Borulardan çarpılmıyor bu arkadaş. Fırından çarpılıyor.

Öyle bir şey olsa ara bağlantı borusunu atlayıp fırına kadar ulaşamaz. Borulardan çarpılmıyor bu arkadaş. Fırından çarpılıyor.

Daire içi doğalgazboru montajından bahsediyorum aynı olayı birebir yaşadık. Aynısını.
Doğalgaz borusunu dirseğinden söküp kontrol etsin. Kaçağın sebebi fırın ise kablolamadandır.

Doğalgaz borusu içi metal dışı plastik her iki taraftanda dişli sistemle irtibatlı bir tarafta vana çıkışlı borusu diğer tarafta fırın dirsek borusu. Bunu anlamak için fırının fişi çekilip kontrol edilir kaçak hala varsa gökten zembille inecek hali yok

anladım usta saol...

usta baktım şimdi o kelepçelere kaçak yok ayrıac bizim evin içindeki doğal gaz boruları boyalı yani elektriğe dışarıya verir mi ? en iyisi bir elektrikçi çağırmak ??
Set üstü ve fırının fişini çek elektrik çarpıyor mu? Buna bir bak bilgi ver.

usta baktım şimdi o kelepçelere kaçak yok ayrıac bizim evin içindeki doğal gaz boruları boyalı yani elektriğe dışarıya verir mi ? en iyisi bir elektrikçi çağırmak ??

Doğalgaz borularının montajı biter sisteme gaz basılır ondan sonra boyama işlemi gerçekleştirilir. Bunun sebebi boyanın minik kılcal bir çatlağı kapatıp testte kaçağın görülememe riskini ortadan kaldırmak içindir. Dolayısı ile kelepçe altına boya işlemeyebilir. Tabiiki elektrikçiye baktırın hayati risk teşkil edebilecek bir durum var sizin müdahale etmeniz doğru olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…